Corona virüslü annenin bebeği sağlıklı doğdu!

Dünyada yayılmaya devame den korona virüsü salgınında bilanço artarken, Yunanistan’da şaşırtıcı bir olay meydana geldi. Yunanistan’da Korona virüs taşıyıcısı bir anne, sağlıklı bir bebek dünyaya getirdi.

Corona virüslü annenin bebeği sağlıklı doğdu!
banner150

Dünyada yayılmaya devame den Corona Virüsü salgınında bilanço artarken, Yunanistan’da şaşırtıcı bir olay meydana geldi. Yunanistan’da Corona Virüs taşıyıcısı bir anne, sağlıklı bir bebek dünyaya getirdi.

Koronavirüs (Covid-19) taşıyıcısı olduğu tespit edilen bir anne, sağlıklı bir bebek dünyaya getirdi.

Daha önce hafif virüs semptomları gösteren anne koronavirüs taşıyıcısı olduğu tespit edildikten sonra doğumdan birkaç gün önce karantinaya alınmıştı.

Ancak riskli bir doğum sürecinin ardından bebek, sezaryen doğumla sağlıklı bir şekilde dünyaya geldi.

Doğumdan sonra yapılan koronavirüs testinde, bebeğin virüs taşımadığı anlaşıldı.

''ASTRONOT GİBİYDİK''
Doğumdan sorumlu doktor George Chelias ise doğumdan sonra yaptığı açıklamada, ''Eşi görülmemiş bir deneyimdi. Üç eldiven ve gözlük. Tam boy bir güvenlik kıyafeti giyiyorduk. Astronot gibiydik'' yorumunu yaptı.

''ZORLUKLARIN ORTASINDA UMUT DOĞDU''
Yunanistan Sağlık Bakanı Vasilis Kikilias de, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda doğumda görevli sağlık çalışanlarının fotoğrafını paylaşarak, ''Zorlukların ortasında umut doğdu. Ülkemizde korona virüslü bir anneden sağlıklı bir bebeğin doğumundan sonra Attika Hastanesi’ndeki doktorlar ve hemşireler'' ifadelerini kullandı.

Öte yandan doktorlar, bebeğin vücudundaki koronavirüs olasılığını ekarte etmek için ikinci bir test yapılacağını açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.