Corona virüs mutasyona uğradı: Daha bulaşıcı ancak daha az ölümcül

Corona virüs salgınının yayılma hızının artmasına karşın, öldürücülük etkisinin azaldığına dikkat çekilerek, ''Daha bulaşıcı ancak daha az ölümcül bir virüse sahip olmak iyi bir şey olabilir'' dendi.

Corona virüs mutasyona uğradı: Daha bulaşıcı ancak daha az ölümcül

Singapur'un Uluslararası Salgın Hastalıklar biriminin başkanından Corona virüse dair önemli bir açıklama geldi.

NTV'de yer alan haberde Singapur Üniversitesi'nde danışmanlık da yapan Paul Tambyah, Çin'de görülen SARS benzeri yeni tip corona virüsün geçirdiği mutasyon hakkında konuştu.

D614G adı verilen mutasyon başta Avrupa ve Amerika kıtaları olmak üzere dünya genelinde en yaygın görülen Covid-19 türü.

Araştırmacılar erken dönemde gerçekleşen bu mutasyon nedeniyle Kovid-19'un yayılma hızının yaklaşık dört kat arttığını duyurmuştu.

Paul Tambyah'a göre ise bu mutasyonun olumlu bir sonucu oldu. Tambyah verilerin bazı bölgelerde D614G mutasyonunun daha az insan öldürdüğünü gösterdiğini aktardı.

Tambyah, "Daha bulaşıcı ancak daha az ölümcül bir virüse sahip olmak iyi bir şey olabilir" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Durmaz
Ahmet Durmaz - 11 ay Önce

Bu turkiye de yapılmış bir çalışma değil. Virüs mutasyona uğruyor zaten surekli ancak hala ciddi bir değişim yaşamış değil. Lütfen Milleti yanlış bilgilendirmeyin. Zatem toplum dikkat etmiyoriken ve virüs hizla yayılırken

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.