Bakan açıkladı! Eczanelerde o poşetler ücretsiz olacak

Eczanelerde poşetlerin ücretli olup olmayacağı tartışılırken Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'dan önemli bir açıklama geldi. Buna göre 0,15 mikronun altındaki poşetler ücretsiz olacak

Bakan açıkladı! Eczanelerde o poşetler ücretsiz olacak
banner150

Bakan Murat Kurum, Karabük Valisi Fuat Gürel’i makamında ziyaret etti. Bakan Kurum, toplantı sonrası gazetecilere açıklama yaptı.

"Sıfır Atık" projesi kapsamında Safranbolu’yu pilot bölge ilan ettikleriniÿaçıklayan Bakan Kurum, "Tüm ilçe genelinde 'Sıfır Atık' sistemine geçmek suretiyle projeyi başlatıyoruz. Bu proje bittiği zaman atıkların kaynağında ayrıştırıldığı ve bu ayrıştırılan atıkların düzenli depolama sahasında bertaraf edildiği, organik atıkların da kompost haline getirildiği, hiçbir çöpün yok edilmeden, ayrıştırılmadan bu proje kapsamında çöp kovası, çöp kamyonu görmeyeceğimiz ilçemizi pilot bölge seçmek suretiyle bu projeyi de gerçekleştireceğiz. Ve bu Türkiye’de bir ilk olacak" dedi.

'VATANDAŞIMIZIN SAĞLIĞI SÖZ KONUSU'

Eczanelerde poşet kullanımı ile ilgili tepkilerin olduğu yönünde yöneltilen soru üzerine ise Bakan Kurum, "Eczacılar Odası ile Bakanlığımızın bu konuda bir çalışması yürütülüyor. 15’e 25 poşet boyutlarında mikronunu da inceliyoruz. 0,15 mikronun altındaki poşetlerimiz ücretsiz. Burada başka bir hassasiyet de var. Vatandaşımızın sağlığı söz konusu. O yüzden eczanede verilen bu ölçülerdeki poşetlerin ücretsiz olması noktasında önümüzdeki hafta usul esaslarımızı yayınlayacağız" açıklamasında bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.