Visa ve Mastercard, Rusya'daki operasyonlarının askıya alındığını duyurdu. İddiaya göre, Rusya dışındaki finans kurumları tarafından verilen Visa ve MasterCard artık Rusya'da kullanılmayacak.

Bu süreç tamamlandıktan sonra, Rusya'da düzenlenen Visa kartlarıyla başlatıldığı iddia edilen tüm işlemler artık yurtdışında kullanılamayacak ve Rusya dışındaki finans kuruluşları tarafından verilen Visa kartları Rusya'da kullanılamayacak.

Evlendikten 10 ay sonra kocasının hem dolandırıcı hem de kadın olduğunu öğrendi Evlendikten 10 ay sonra kocasının hem dolandırıcı hem de kadın olduğunu öğrendi

Açıklamada görüşlerine yer verilen Visa'nın Üst Yöneticisi Al Kelly, Rusya'nın Ukrayna'yı sebepsiz yere "işgal etmesinin" ve tanık olunan kabul edilemez olayların ardından harekete geçmek zorunda kaldıklarını ifade etti.

"MÜŞTERİLER, ORTAKLAR, TÜCCARLAR VE KART SAHİPLERİ ÜZERİNDE YARATACAĞI ETKİDEN DOLAYI ÜZGÜNÜZ"

Kelly, "Bunun değerli meslektaşlarımız ve Rusya'da hizmet verdiğimiz müşteriler, ortaklar, tüccarlar ve kart sahipleri üzerinde yaratacağı etkiden dolayı üzgünüz. Bu savaş ve barış ve istikrara yönelik süregelen tehdit, değerlerimiz doğrultusunda yanıt vermemizi gerektiriyor." değerlendirmesinde bulundu.

"MASTERCARD AĞI TARAFINDAN DESTEKLENMEYECEK"

Mastercard'dan yapılan açıklamada da mevcut çatışmanın benzeri görülmemiş yapısı ve belirsiz ekonomik ortam dikkate alınarak Rusya'daki ağ hizmetlerinin askıya alınmasına karar verildiği belirtildi.

Açıklamada, "Rus bankaları tarafından verilen kartlar artık Mastercard ağı tarafından desteklenmeyecek. Ülke dışında verilen herhangi bir Mastercard, Rus işletmelerinde veya ATM'lerinde çalışmayacaktır." ifadesi yer aldı