Kahramanmaraş iş dünyasının en büyük seçimi olan Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) seçimleri gerçekleşti.

Üye sayısı 10 bini aşan Kahramanmaraş Ticaret ve sanayi Odası’nda (KMTSO) büyük çekişmeye sahne olan meclis organ seçimleri yapıldı. KMTSO binasında sabah 09:00 itibariyle başlayan oy verme işlemi 17:00 itibariyle sona erdi.

Bugüne kadarki en yoğun katılımın yaşandığı seçimlerde, Cumhuriyetin 100’üncü yılında KMTSO’da 4 yıl görev yapacak meslek komitesi ve meclis üyeleri belirlendi.

KMTSO Meclisi seçimlerinde açılan 29 sandıktan; 20 sandık beyaz, 6 sandık mavi ve 3 sandık bağımsız sonuçlandı.

Meteoroloji'den Kahramanmaraş dahil onlarca ile uyarı: Şiddetli geliyor Meteoroloji'den Kahramanmaraş dahil onlarca ile uyarı: Şiddetli geliyor

KMTSO Meclisi seçimlerinde Buluntu'nun Beyaz listesi fark attı!

Bu sonuca göre Mustafa Buluntu'nun Başkan olması kesinleşti.

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Başkanı Mustafa Buluntu, "KMTSO tarihinin en yüksek katılımlı seçimini yaşadık. 29 sandıktan 20 sandık beyaz oy pusulası, 6 sandık mavi oy pusulası ve 3 sandık bagımsız meclis üyesi ile açık ara kazandık. Biz şimdi, yeni ve beyaz bir sayfa daha açıyoruz. İnanıyorum ki, yeni meclisle Kahramanmaraş'a ve Türkiye’ye hizmet yolunda çok önemli şeyler yapacağız. Seçimde görev alan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. KMTSO personeline teşekkür ediyorum. Seçim güvenliğini sağlayan Kahramanmaraş valimize, emniyet müdürümüze ve Kahramanmaraş emniyet teşkilatımıza teşekkür ediyorum." diye konuştu.