Türkiye'de son 24 saatte 54 bin 740 koronavirüs vakası tespit edildi, 276 kişi hayatını kaybetti. Vaka sayıları 50 bini aşararak rekor kırdı. Tüm gözler ise koronavirüs tedbirlerinin görüşüleceği Bilim Kurulu toplantısına çevrildi.

Koronavirüs salgınında dün Türkiye'de 54 bin 740 kişinin testi pozitif çıktı, 276 kişi hayatını kaybetti.

SGK açıklamada bulundu: Yarı yarıya azaldı! SGK açıklamada bulundu: Yarı yarıya azaldı!

Böylece Türkiye'de koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 32 bin 943'e, toplam vaka sayısı ise 3 milyon 633 bin 925'e yükseldi. Türkiye'de dün görülen vaka ve vefat sayısı rekor olarak kayıtlara geçti. Vaka sayıları son olarak 6 Nisan'da 49 bin 584'le rekor kırmıştı.

GÖZLER BAKAN KOCA'DA

Tüm bu gelişmelerin ardından Koronavirüs Bilim Kurulu bugün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında toplanıyor. Milyonların gözü Ramazan ayında çıkabilecek bir tam kapanma kararına çevrildi. Vaka ve ölüm sayılarının artması sonrası yeni tedbirlerin de gelebileceği konuşuluyor. Bakan Koca kritik toplantının ardından kameraların karşısına geçerek alınan tedbirleri açıklayacak.

ERDOĞAN KAPANMANIN SİNYALİNİ VERDİ

Türkiye'de vaka ve vefat sayılarının rekor üstüne rekor kırması sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan dün Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında önemli açıklamalarda bulunmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs tedbirlerinden bahsederek, "Amacımız ülkemizi Ramazan ayında dinlendirerek bayram sonrasına hazırlamak. Ramazan ayında rakamlarımızı düşürmeyi amaçlıyoruz, önceliğimiz sağlık" açıklamasını yapmıştı