Rusya lideri Vladimir Putin'in 70. doğum günü, Çeçenistan'da coşkuyla kutlandı. Putin yanlısı Çeçen lider Kadirov'un önderliğinde binlerce güvenlik gücü Grozni'de toplandığı anların görüntüleri uydu fotoğraflarına da yansıdı. Öte yandan Tacikistan Devlet Başkanı İmamali Rahmanov, Rusya liderine doğum günü hediyesi olarak bir kamyon dolusu ‘kavun’, Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko da traktör hediye etti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in 70. doğum günü münasebetiyle Çeçenistan, Tacikistan ve Beyaz Rusya'dan gelen görüntüler dikkat çekti. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in 70. doğum gününü kutlamak için onlarca askeri araç ve binlerce asker Çeçenya'da toplandı.

ABD'li teknoloji şirketi Maxar'ın paylaştığı bu fotoğraf, Rusya'nın Çeçen özerk bölgesinin başkenti Grozni'de bir kalabalığı gösteriyor. Rus liderin doğum gününde düzenlenen törene yaklaşık 20 bin güvenlik personeli katıldı. "Güçlü Başkan, Güçlü Rusya" pankartları asıldı.

Putin yanlısı Çeçen lider Ramazan Kadirov yaptığı konuşmada "Rusya Federasyonu'nun halkları başkanımızın etrafında birlik oldu" diyerek Vladimir Putin'in doğum gününü kutladı. Kadirov, ayrıca Putin'e ve Rusya'ya ağlık ve ulusal güvenlik dileğinde bulundu.

KADİROV'A PLAKET VERİLDİ

Törende Donetsk'teki ayrılıkçı hükümetin başkanı Denis Pushilin de hazır bulundu. Pushilin, Ukrayna Savaşında Rus ordusuna verdiği askeri destek nedeniyle Kadirov'a plaket verdi. İki lider daha sonra otomobil yarışı izledi.

BİR KAMYON DOLUSU KAVUN HEDİYE ETTİ

Rusya liderine doğum günü kutlamaları Çeçenistan’dan gelen görüntülerle sınırlı kalmadı. Tacikistan Devlet Başkanı İmamali Rahmanov, Putin'e doğum günü hediyesi olarak bir kamyon dolusu "kavun" hediye etti.

DOĞUM GÜNÜ HEDİYESİ BELARUS YAPIMI TRAKTÖR

Ölü ve yaralılar var! Komşuda hareketli saatler! Halk valilik binasına girdi, güvenlik güçleri ateş açtı Ölü ve yaralılar var! Komşuda hareketli saatler! Halk valilik binasına girdi, güvenlik güçleri ateş açtı

Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko da Putin'e ülkesinde üretilen bir traktörü hediye etti.