Avukat Profesör Doktor Ersan Şen dün akşam katıldığı bir TV programında koronavirüs sürecinde yaşananları ve aşı uygulamasını değerlendirdi. Şen'in aşı olmak istemeyenler için önlem önerisinde bulunduğu açıklaması sosyal medyada gündem oldu.

Dün akşam televizyon ekranlarında bir canlı yayına çıkan hukukçu Prof. Dr. Ersan Şen, koronavirüs sürecinde yaşanılanlara ve aşılama uygulamasına ilişkin değerlendirmeler yaptı.

"2 yıl, 3 yıl, 4 yıl hapis cezası..."
Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'ın da konuk olarak yer aldığı programda Şen, aşı olmak istemeyen vatandaşlara yönelik konuşurken, "Zorunlu aşıyı çıkarırsın. Dersin ki kardeşim, tıbbi geçerli mazeretin olmamak kaydıyla eğer bu mazeretin yoksa bunun da yaptırımı şudur; 2 yıl, 3 yıl, 4 yıl hapis cezası. Hatta ben zorunlu aşıyı gelir evinde iş yerinde tatbik ederim. Bu gücün varsa uygularsın."

Askerliğini uzatana maaş ve tazminat kariye yolu da açılıyor Askerliğini uzatana maaş ve tazminat kariye yolu da açılıyor

"Asker ve polis zoruyla evlerine iş yerlerine girip yaparsın"
Şen, tepki çeken açıklamalarına şu şekilde devam etti: "Benim sıram geldiyse, ben aşıya gitmediysem, haklı bir mazeretim yoksa, yaptırımın neyse tatbik edersin. O insanları aşıya mecbur edersin. Veya öyle bir günler olur ki, asker ve polis zoruyla evlerine iş yerlerine girip yaparsın. Bu hayat, her şey mümkün."

Açıklamaları tepkilere neden oldu
Şen'in sözleri kısa sürede sosyal medyada gündem yarattı. Kullanıcılar duruma tepki gösterirken Twitter'da Trend Topic oldu.