Kabine toplantısı bitti mi? Erdoğan açıklaması saat kaçta ne zaman? Kabine Toplantısı kararları ne olacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan ne zaman açıklama yapacak? Kabine toplantısı bitti mi? İnsanlar, koronavirüse karşı yeni önlemlerin açıklanacağı kabine toplantısında alınacak kararı dört gözle bekliyor.

Kabine toplantısı bitti mi? Erdoğan açıklaması saat kaçta ne zaman? Kabine Toplantısı kararları ne olacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlık ettiği Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı saat 13.50'de başladı. Başkanlık sarayındaki toplantılar basına açık değil. Milyonlarca vatandaş kabine toplantısını bitirdi, ne zaman bitecek? Peki, kabine toplantısı bitti mi? Kabine toplantısı ne zaman bitecek? Kabine toplantısının kararı nedir? İşte detaylar...

KABİNE TOPLANTISI BİTTİ Mİ?

Kabine toplantısı bugün 19 Ağustos Perşembe günü saat 13.50'de başladı. Henüz bitmedi. 

KABİNE TOPLANTISINDA ELE ALINACAK KONULAR NELERDİR?

Aşı araştırmaları hızla devam etse de bugün yapılan kabine toplantısında eğitimden aşılanmamış kişilere yönelik kısıtlamalara kadar pek çok konu tartışılacak.

YÜZ YÜZE EĞİTİM OLACAK MI?

Bir aylık aradan sonra Beştepe'de yapılacak toplantıda 2021-2022 eğitim öğretim yılının yüz yüze açılmasına ilişkin karar verilmesi bekleniyor. Bu bağlamda, öğretmenlerin, diğer okul personelinin ve öğrenci velilerinin aşıları tamamlamaya veya PCR test sonuçlarını düzenli olarak göndermeye başlama uygulaması tartışılacaktır.

Geçtiğimiz hafta katıldığı bir televizyon programında açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'le konunun detaylı olarak görüşüleceğini açıklamıştı. Erdoğan şu ifadeleri kullanmıştı; "Kabine toplantısında kendisi bize sunumunu yapacak ve bu da o konular arasında yer alıyor aynı zamanda aşılarla ilgili çalışmalar yine bu konular arasında yer alıyor. Tabi temennimiz o dur ki yüz yüze eğitime geçebilmek. Yani bu konuyla ilgili Mahmut bey hazırlıklarını bu istikamette yapmışsa ve gerçekten okullarımızı açalım diyorsa biz de kabine olarak bu işe ikna olursak hayırlı olsun deriz çünkü çocuklarımız okullarına hasret kaldılar."

AŞI OLMAYANLARA KISITLAMA GELECEK Mİ?
Kritik toplantıda koronayla ilgili son durum hakkında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın da sunum yapması bekleniyor. Yine toplantıda aşılamada gelinen son durumun da masaya yatırılacağı belirtiliyor. Vaka sayılarının kontrol altında tutulması için özellikle kapalı ve kalabalık mekanlara aşı olmayanların ya da HES kodunu göstermeyenlerin girişlerinin engellenmesi gibi tedbirlerin masaya yatırılması bekleniyor.

AFETLER VE AFGANİSTAN GÖRÜŞÜLECEK
Toplantıda ülkemizi küle çeviren orman yangınları ve Batı Karadeniz'de yaşanan sel felaketleri de kapsamlı şekilde değerlendirilecek. Kastamonu Sinop ve Bartın'daki selin ardından hem bölgeye dönük yardımlar hem de ağır hasar gören bölgelerin yeniden imarına dönük atılacak adımlar, toplantının gündem başlıkları arasında olacak. Afganistan'daki son gelişmeler başta olmak üzere, dış politika da kabinenin gündeminde olacak.

Toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni kararları duyurması bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.