Emekli maaş promosyonları sonrasında memurların maaş promosyonları da gündemden düşmezken son dakika gelişmesi yaşandı. Adalet Bakanlığı personeli için maaş promosyonları beklenen tarihten öne çekilerek hesaplara yatırıldı. Bir başka haber de polislerin maaş promosyonlarından geldi. Polislere verilecek promosyon 27 bin lira olarak açıklandı.

Enflasyon sonrası memur ve emeklinin zam oranı netleşti Enflasyon sonrası memur ve emeklinin zam oranı netleşti

Rekor maaş rakamları, rekabetin emeklilik promosyonlarından sonra personel maaş promosyonlarına yayılmasıyla herkesi heyecanlandırdı. Geçtiğimiz günlerde Vakıfbank ile zam anlaşmasına varan Adalet Bakanlığı personeli için kriitk bir gelişme yaşandı. Adalet Bakanlığı'nda görev yapan memurların maaş zamları derhal geçerli olmak üzere banka hesaplarına yatırılmaya başlandı.

TAM 25 BİN LİRA

Banka ve bakanlık, 3 yıl boyunca tek seferde ödenen 25 bin liralık maaş artışını herkese eşit olarak kabul etmek için anlaşmaya vardı. Anlaşmaya göre terfiler 1 Eylül ile 1 Ekim arasında memurların hesaplarına yatırılacak.

EN GEÇ CUMA GÜNÜNE KADAR HEPSİ ÖDENECEK

Bugün itibarıyla promosyonlar hesaplara yatırılmaya başlandı. Promosyon tutarının il bazlı olarak hesaplara yatırıldığı için gün farkının oluştuğu belirtildi. En geç cuma gününe kadar bütün memurların promosyon ödemelerinin yapılması bekleniyor.

POLİSLERİN MAAŞ PROMOSYONU ÇÖZÜME KAVUŞTU

Öte yandan Emniyet Genel Müdürlüğü yaptığı açıklamada, yapılan görüşmeler neticesinde Vakıfbank'la varılan anlaşmaya göre, polislere 3 yıl için toplamda 27 bin lira promosyon ödemesi yapılacak. Promosyon ödemesi tek seferde, peşin ve eşit olarak hiçbir kesinti yapılmaksızın personelin hesabına yatacak. Promosyon anlaşması 1 Kasım 2022 tarihi itibarıyla yürürlüğe girecek.

Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

egm-aciklama