Terör örgütü PKK'nın sivil kanadı, PKK paçavraları ve bebek katili Abdullah Öcalan'ın posterleriyle İsveç'in başkenti Stockholm'e yürüdü.

İsveç'in başkenti Stockholm'de bazı simge binalara terör örgütü PKK'nın ve teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın posterleri yansıtılmıştı. Tepki çeken olay sonrası İsveç'te yine PKK paçavraları ve Öcalan'ın posterleri ortaya çıktı.

Ölü ve yaralılar var! Komşuda hareketli saatler! Halk valilik binasına girdi, güvenlik güçleri ateş açtı Ölü ve yaralılar var! Komşuda hareketli saatler! Halk valilik binasına girdi, güvenlik güçleri ateş açtı

İsveç'in Malmö kentinde, İran'da 22 yaşındaki Mahsa Emini'nin "başörtüsü kurallarına uymadığı" gerekçesiyle gözaltına alındıktan sonra hayatını kaybetmesini protesto etmek amacıyla yapılan gösterilere terör örgütü YPG/PKK yandaşları da katıldı. Möllevangstorget Meydanı'nda toplanan kalabalık, "Hepimiz Mahsa Emini'yiz" ve "İran'daki kadınlara özgürlük" gibi sloganlar attı.

Protestoya destek veren çok sayıda terör yandaşı da terör örgütü YPG/PKK'yı simgeleyen bez parçaları taşırken, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın posterini açtı.