Altın ve gümüş piyasası uzmanı İslam Memiş, Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısıyla başlayan süreçte altın ve gümüş piyasalarındaki dengesizliğe ilişkin yeni bir açıklama yaptı.

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, geçen yıl koronavirüs salgınıyla başlayan ve Rusya’nın Ukrayna’yı saldırısıyla kontrol edilemez bir hale gelen ekonomik dalgalanmalara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Memiş Youtube’dan yayınlanan videosunda yeni bir operasyonun gelmekte olduğunu söyledi ve detayları anlattı.

Ev sahiplerinin kiracılara yaptıkları "pes" dedirtti Ev sahiplerinin kiracılara yaptıkları "pes" dedirtti

Son 1 yılda yaşanan kargaşaya dikkat çeken Memiş, “Görüyoruz ki enflasyonla mücadele kolay değil. Kurlarda şok ataklar, günlük hayatın pahalılaşması ve insanların fakirleşmesini görüyoruz. Kriz fırsatçılarını, manipülasyonu ve insanların psikolojik anlamda baskılandığını görüyoruz. Herkesin kafası karmakarışık oluyor. Korku ve panikle insanlara yüksekten alım yaptırıyorlar. Merkez Bankaları piyasalara o kadar bol para dağıttı ki bu enflasyonun zaten patlamaması mümkün değildi. Enflasyon bağıra bağıra geliyordu. Kuraklık kıtlık gibi felaketler, ticaret savaşları, jeopolitik riskler, Covid-19 derken kocaman yeni bir problem doğdu. Böyle bir senaryoyla karşı karşıyayız” dedi.