FED ve TCMB'den gelen faiz kararı açıklamaları sonrasında alevlenen piyasalardaki yükseliş devam ederken Türk Lirası'ndaki değer kaybı büyüyor. Dolar ve Euro kritik sınırda, altında ise dikkat çeken bir seyir var. İşte piyasalarda son durum...

Fed'in politika faizi ve varlık alım programında değişikliğe gitmemesine karşın enflasyon ve faiz beklentilerindeki yukarı yönlü revizyonlar ve varlık alımlarının azaltılmasına yönelik çalışmaların yakında tartışılmaya başlayabileceği yönlendirmesi piyasalarda ilk olumsuz tepkinin ardından karışık bir seyir izlenmesine neden oldu.

DOLAR, EURO, STERLİN
Serbest piyasada Dolar 8,78 TL'den, Euro 10,42 TL'den, Sterlin ise 12,13 TL'den işlem görüyor. TCMB Para Politikası Kurulu, piyasa beklentileri doğrultusunda politika faizini değiştirmeyerek yüzde 19'da bıraktı.Ekonomistler ve stratejistler, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının (TCMB) bu ay faizlerde indirimi pas geçse de ileriki aylarda parasal gevşemeye gideceğini öngörüyor.

GÜMÜŞ, ALTIN
Gümüş 7,31 TL'den işlem görürken, onsu 1.773 dolara kadar gerileyen altında, gram altın 495/500, çeyrek altın 802/821, Cumhuriyet altını ise 3.303/3.347 TL alış/satış fiyatıyla işlem görüyor.

Ev sahibi ve kiracıları ilgilendiriyor: ''Ev fiyatları ve kiralara müdahale edilemez'' Ev sahibi ve kiracıları ilgilendiriyor: ''Ev fiyatları ve kiralara müdahale edilemez''

BITCOIN, ETHERIUM
Kripto para piyasalarındaki düşüş devam ediyor. Kripto para piyasalarında Bitcoin 34 bin 114 dolardan, Etherium ise 2 bin 111 dolardan işlem görüyor.