Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın tüm dünyayı paniğe sürükleyen Omicron varyantından Türkiye'de de tespit edildiğini açıkladı.

31 Aralık'ta son 24 saatte 372 bin 516 Kovid-19 testi yapıldı, 40 bin 786 kişinin testi pozitif çıktı, 163 kişi yaşamını yitirdi, iyileşenlerin sayısı ise 23 bin 968 oldu.taksim2

Bakan Koca, her akşam maske ve sosyal mesafe kurallarına uyulmasının altını çizerken, 2022 yılının gelişini Taksim'de kutlayanlar ne sosyal mesafeye uymadıkları gibi çoğunluğu maske bile takmadı. 

Oysa Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şunları kaydetmişti:

"YILBAŞI UYARISI! Kısıtlama söz konusu olmasa da, varmış gibi davranmanızı öneriyoruz. Riskin arttığı bir dönemdeyiz. Kalabalık, havalandırması iyi olmayan ortamlardan kaçının. Yeni yılı aile içinde kutlamayı tercih edin. 2022’de salgını geride bırakma dileğiyle. Sağlıklı yıllar!"

Beyoğlu'nun Taksim Meydanı'nda yılbaşı kutlamalarında coşkulu anlar yaşandı. Yeni yıla girilmesiyle beraber, kentin gözde noktalarından olan Taksim'de renkli görüntüler ortaya çıktı. Kalabalıgğın maske takmayıp, sosyal mesafeye uymaması dikkatlerden kaçmadı.  taksim3

İstanbullular ve turistler yeni yılı Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi'nde karşıladı. Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi'nde bir araya gelen çok sayıda vatandaş ve turist, yeni yılın gelişini kutladı. 

Yeni yıla saniyeler kala hep bir ağızdan geri sayım yapan kalabalık, birbirine sarılarak yeni yılın mutluluğunu yaşadı. Bazı vatandaşlar meşale yakarken bazıları da dilek balonları uçurdu. İstiklal Caddesi boyunca da şarkılar söyleyerek yeni yıla girenler, renkli görüntüler oluşturdu. taksim4

Yeni yıla saniyeler kala hep bir ağızdan geri sayım yapan kalabalık, birbirine sarılarak yeni yılın mutluluğunu yaşadı. Bazı vatandaşlar meşale yakarken bazıları da dilek balonları uçurdu. İstiklal Caddesi boyunca da şarkılar söyleyerek yeni yıla girenler, renkli görüntüler oluşturdu. taksim5

Beyoğlu'nda bir grup, Tarlabaşı Bulvarı'nı kapatarak dans etti. Bulvarda uzun araç kuyrukları oluştu.

Yeni yılın gelişini kutlamak isteyen bir grup maganda saat 02.30 sıralarında Tarlabaşı Bulvarı'nın ortasında araçlarından açtıkları yüksek sesli müzikle dans etti.

Oluşan araç kuyruğuna ve tepkilere aldırmayan grup, dakikalar sonra dans etmeyi bırakarak araçların geçişine izin verdi.