Kahramanmaraş Büyükşehir'den Pazarcık'a mesire alanı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Pazarcık İlçesi’ne de mesire alanı yapımı için kolları sıvadı.

Kahramanmaraş Büyükşehir'den Pazarcık'a mesire alanı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Pazarcık İlçesi’ne yapılacak mesire alanı için incelemelerde bulundu.

Beraberinde AK Parti Milletvekili İmran Kılıç ile diğer ilgililerle birlikte incelemelerde bulunan Başkan Erkoç: “Pazarcık İlçemizde Çamlıtepe Mahallemizde Ziyarettepe Mesire Alanı düzenleme çalışmaları ile ilgili istişarelerde bulunduk. Büyükşehir Belediyesi olarak Pazarcık ilçemize dev bir mesire alanı kazandırıyoruz. Milletvekilimiz İmran Kılıç, Pazarcık belediye başkanımız ve Ak Parti İlçe başkanımızla Proje çalışmalarını tamamladığımız ve yapımına başlayacağımız 100 bin metrekare alana sahip olacak Pazarcık Mesire Alanımızda incelemelerde bulunduk. Daha önce de Türkoğlu, Ekinözü, Andırın, Elbistan gibi ilçelerimize yaptığımız gibi Pazarcık ilçemizi de büyük bir mesire alanına kavuşturacağız” dedi.

“PAZARCIK BÜYÜKŞEHİR MİLLET BAHÇESİ” MESİRE ALANI
Büyüklüğü 100 bin metrekare olan mesire alanı içerisinde yapısal olarak Giriş kapısı ve Giriş Kontrol Birimi, Kır Lokantası, Kır Kahvesi, Mescit, Büfe (2 adet), Yöresel Ürünler Satış-Sergi Birimleri (5 adet), Spor Tesisi Destek Binası, WC (2 adet) ve Depo birimi projelendirilmiştir.

Açık alan kullanımı olarak çocuk oyun alanları (4 adet farklı büyüklüklerde), Koşu yolu (600 m), Bisiklet yolu (650 m), Kondisyon alanı, basketbol ve mini futbol sahası, seyir terasları, piknik alanları, süs havuzu, otopark alanları tasarlanmıştır.

Alanın mevcut halinde hiç ağaç bulunmamakta olup yapılacak çalışma ile alanda ağaçlandırma çalışmaları da yapılacaktır.

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2017, 18:30
YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.