1915 Çanakkale Savaş malzemeleri Gezici Müzesi Pazarcık'ta vatandaş ve öğrencilerle buluştu!

Pazarcık Belediyesi tarafından Kültür Etkinlikleri kapsamında ilçeye gelen Çanakkale 1915 Savaş Malzemeleri 104.Yıl Etkinlikleri Gezici Müzesi ilçede çok sayıda vatandaşlar ve öğrencilerin yoğun katılımıyla sona erdi.

1915 Çanakkale Savaş malzemeleri Gezici Müzesi Pazarcık'ta vatandaş ve öğrencilerle buluştu!

Pazarcık Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Kapalı Spor Salonundan sergiye açılan 1915 Savaş Malzemeleri Gezici Müzesi Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, İlçe Kaymakamı Adil Nas, İlçe Emniyet Müdürü Erdal Murat Balsu, İlçe Garnizon Komutanı Abdulkadir Yağar, Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Yaprak Bozdağ, daire amirleri, çok sayıda vatandaş ve öğrencilerin katılımıyla düzenlenen açılışla gerçekleşti.

Toplam altı gün süren Çanakkale Savaş Malzemeleri Gezici Müzesi sergisi çok sayıda vatandaş ve öğrencilerin ziyaretiyle bugün sona erdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, Çanakkale’ye gidemeyen, oraları görme imkânı olmayan öğrencilerimize ve vatandaşlarımıza Çanakkale’yi ve Çanakkale ruhunu ayaklarına getirerek yaşatmaya çalıştıklarını söyledi.

Bunun çok büyük bir sosyal sorumluluk proje olduğunu belirten Başkan Bozdağ şöyle konuştu: "Müzede bine yakın malzeme var. Bunların hepsi 104 yıllık Çanakkale’de kullanılmış orijinal ve çok özel malzemelerdir. Çanakkale Şehitliği'ne gitme imkânı bulamayan öğrencilerimiz ve vatandaşlarımız için bu büyük bir fırsat” dedi.

banner70
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER