Koronavirüs salgınıyla ilgili çok konuşulacak detaylar ortaya çıktı. İddiaya göre, Çinli bir bilim insanı pandemiden önce koronavirüs aşısını üretti. Aşı için patent başvurusu yapan bilim insanı yaklaşık 3 ay sonra hayatını kaybetti.

Yaklaşık 2 yıl önce Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs (Kovid-19) küresel gündemimizdeki yerini koruyor.

Virüs 4 milyona yakın kişiyi öldürürken dünya genelinde on milyonlarca insana bulaştı.

Pek çok ülke aylar boyunca 'eski normal'e veda ederken can kaybının yanı sıra milyarlarca dolarlık zarar da meydana geldi.

Küresel aşılamada 2 milyar dozu geride bırakan dünya tünelin ucundaki ışığı gördü ancak virüsün neden ve nasıl ortaya çıktığı hala tartışma konusu.

Son dönemde ortaya çıkan ABD raporları ve sızan elektronik postalar virüs - Çin bağlantısını her geçen gün güçlendirirken yeni bir iddia ortaya çıktı.

Yusen Zhou isimli Çinli bir bilim insanının 24 Şubat 2020'de Çin Halk Kurtuluş Ordusu adına bir Kovid-19 aşısı için patent başvurusunda bulunduğu ortaya çıktı.

Gözden kaçırmayın

Kocasının kendisini aldatmasını hazmedemeyen kadının yaptıkları akıllara durgunluk verdi Kocasının kendisini aldatmasını hazmedemeyen kadının yaptıkları akıllara durgunluk verdi

İngiliz Daily Mail gazetesinde yer alan habere göre, aşı için patent başvurusu Çin, virüsün insanlara bulaştığını ilan etmesinden sadece birkaç hafta sonra gerçekleşti.

Başka bir deyişle Çin ordusunda görev alan bilim adamı, virüs küresel bir pandemi ilan edilmeden önce bir Kovid-19 aşısı için patent başvurusunda bulundu.

Zhou'nun aşı için bu kadar hızlı bir şekilde patent başvurusu yapması Çinli yetkililerin virüsü itiraf ettiklerinden çok daha önce bildiğine işaret ediyor.

3 AY SONRA HAYATINI KAYBETTİ 
Zhou'nun akıbeti de bir hayli kuşkulu. Orduda görev alan bilim insanı bu başvurusundan yaklaşık 3 ay sonra hayatını kaybetti.

Zhou'nun Wuhan Viroloji Enstitüsü müdür yardımcısı ile yakın çalıştığı da gelen iddialar arasında.