CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Kahramanmaraş'ta Kemal Sunal filmlerine taş çıkartacak bir olay yaşandığını belirterek Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'ü eleştirdi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi 26 Şubat'ta 2021'de turkuaz renkli 5 toplu taşıma otobüsü satın aldı. Otobüsler törenle belediyenin taşıma filosuna katılarak hizmete başladı. Bu yıl ise belediye 5 yeni otobüs daha satın aldı.

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal ve AK Parti Kahramanmaraş milletvekilleri ve çok sayıda vatandaşın katıldığı bir törenle bu otobüsler ve diğer yeni alınan hizmet araçları belediye binası önünde sergilendi.

Kanal Maraş'ın yaptığı araştırmalar sonucunda Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz yıl satın aldığı 5 otobüsü boyayarak, yeni hizmete sunulan otobüslerle birlikte tören alanına dizmesi yurttaşların tepkisine yol açtı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nin akılalmaz bu icraatını ise CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç TBMM gündemine taşıdı. 

Kahramanmaraş'ta esnaf benzinle kendini yakmaya kalkıştı! Derdim mi ney: Ekmek Kahramanmaraş'ta esnaf benzinle kendini yakmaya kalkıştı! Derdim mi ney: Ekmek

CHP'li Öztunç yaptığı konuşmasında şunları söyledi;

"Geçtiğimiz günlerde Kahramanmaraş'ta Kemal Sunal filmlerine taş çıkartacak bir olay yaşandı. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi gıcır gıcır 10 tane otobüsü yan yana dizmiş ve diyor ki; 'Bunları yeni aldım, hayırlı olsun' diyor. Sayın Mahir Ünal başta olmak üzere bütün milletvekili arkadaşlarımızda kurdeleyi hep beraber kestiler. Sonra bu durum ortaya çıktı ki, 10 otobüsün 5'i eski. Belediye Başkanı mavi otobüsleri kırmızıya boyayarak yeni diye milleti kandırmış. Sadece Mahir beyi değil, milletvekili dahil herkesi kandırmış. Yaparsa Ak Parti yapar diyorlardı ya; böyle bir kandırmacayı yaparsa gerçekten AK Parti yaparmış"