CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından AK Partili Mehmet Özhaseki'nin ''Yüzde 45 oyumuz var'' açıklamasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a müjdeyi verdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, AK Parti'nin hala yüzde 45 oyunun olduğunu iddia etti. Dün Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'ü ziyaret eden Özhaseki seçimlere yönelik bazı değerlendirmelerde bulundu.

Kahramanmaraş'ta otomobil takla attı: 2’si çocuk 5 kişi yaralandı Kahramanmaraş'ta otomobil takla attı: 2’si çocuk 5 kişi yaralandı

Muhalefet ısrarla AK Parti'nin oylarının düştüğünü söylüyor. Üstelik AK Parti'ye oy verdiğini söyleyen birçok vatandaş da artık oy vermeyeceğini söylüyor. Ama buna rağmen son yerel seçimlerde Mansur Yavaş'ın karşısına çıkan ve Özhaseki CHP'ye karşı yenilgiyi aldı. Yerel seçimlerde Yavaş 1 milyon 662 bin 183 oy alırken, Haseki1 milyon 537 bin 694 oy aldı.

"Müjdemi isterim Erdoğan"
Özhaseki tüm yaşananlardan sonra AK Parti'nin yüzde 45 oyu olduğunu söyleyince CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu devreye girdi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Kılıçdaroğlu, Haseki'nin sözlerine güldüğünü gösteren bir emoji kullanarak, "Müjdemi isterim Erdoğan. Haydi ne bekliyorsun, #HemenSeçim" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu Türkiye'nin yönetilemediğini düşündüğü için seçimlerin erkenden yapılması gerektiğini sürekli söylemeye devam ediyor. Birçok anket şirketi de iktidarın şu anki oyuyla yeniden kazanacağına dair tek bir oran bile yayınlamıyor. Bakıldığında İYİ Parti'nin oylarında yükseliş yaşanıyor ve Cumhur İttifakı hiçbir şekilde yüzde 50+1 oranına sahip olamıyor.