Yerli otomobil görücüye çıktı! Fiyatı ne kadar?

Yerli elektrikli otomobil ilk kez fuarda görücüye çıktı. İstanbul'da bir fuarda sergilenen dizaynıyla da oldukça dikkat çeken yerli otomobilin tasarımı büyük beğeni topladı. Peki Yerli otomobilin fiyatı nedir? İşte tüm detaylar...

Yerli otomobil görücüye çıktı! Fiyatı ne kadar?
banner150

İstanbul'da bir fuarda ilk kez görücüye çıkan dış dizaynı, motoru, içi, her şeyi yerli olan elektrikli otomobil işlemler yapılırsa kısa sürede satışa sunulabilecek.

Yerli otomobil üreticisi Dr. Gürsel Güzel, yaptıkları yerli otomobili ilk defa görücüye çıkardıklarını belirterek şunları söyledi:

"İç tasarım, dış tasarım, mekanik tasarım bütün şasisi kaportası ve motoru yerli. Motor sürücü, elektronik donanımlar bütün kontrol üniteleri ve yazılımlar bize ait.

6.5 MİLYON DOLAR HARCANDI
Motor gücü 150 kw, beygir gücü karşılığı 203 beygir. 5 yıl içinde 6.5 milyon dolar AR-GE harcaması oldu. 6 ay sonra bile seri üretime başlanabilir. Bu sertifikasyon ve prosedür işlerinden dolayı 2-3 yılı bulabilir"

FİYATI BELLİ OLDU
Elektrikli yerli otomobil TM 480'in menzilinin 400 kilometre olduğu belirtildi. TM 480i, 100 kilometrede 10 liralık elektrik harcıyor.

Fiyatı ise 200 bin lira olarak açıklandı.

Kaynak: Kanal D Ana Haber 

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2018, 09:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
46 musti
46 musti - 2 yıl Önce

Bir üretime geçemediniz laf lakırtı oyalama taktiği yuuuhh

hacı
hacı - 2 yıl Önce

fiyat çok abartılı

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.