banner232

İkinci el araçta rüzgar tersine dönmüştü! Fiyatlar yeniden yükselebilir

2. el araç fiyatları Ekim ayında patlama, Kasım'da büyük düşüş yaşanmıştı. Bu fiyatlarla ilgili önemli açıklama yapan galericiler fiyatların yeniden yükseleceğini belirtiyor.

İkinci el araçta rüzgar tersine dönmüştü! Fiyatlar yeniden yükselebilir

Yaklaşık 1 ay önce uçuk kaçık rakamları gören ikinci el otomobil fiyatları normal seviyelerine inmeye başladı. Koronavirüs salgının tekrar patlama yapması nedeniyle kısıtlamaların yeniden hayata geçirilmesi, sıfır araç üretimlerinin yeniden ivme kazanması, BDDK'nın vade kararı gibi birçok etmen bunda etkili oldu. Öyle ki; 2. el araçların yüzde 15-20 değer kaybettiği söyleniyor. Ancak piyasanın nabzını tutan galericiler bu durumun geçici olduğu düşüncesinde..

FİYATLARDA PATLAMA YAŞANABİLİR
Galericiler, araç fiyatlarının yaz aylarına doğru tekrar yükselmesinin beklendiğini, bu nedenle otomobil almak için bu zamanın en uygun dönem olduğunu söyledi.

İkinci el otomobil alım satımı yapan firma sahibi Egemen Kurtçu, "İkinci el piyasası şu an araç almak isteyenler için en doğru zaman. Sıfır araçlar ülkeye girmeye başladı. Geçen ay 90 TL’ye sattığımız bir araç bu ay 82 bin TL’ye düştü. Yüzde onluk bir düşüş söz konusu. Ancak daha fazla düşeceğini de düşünmüyorum." dedi.

İkinci el otomobil satış sorumlusu Muharrem Varol ise, "Pandemi falan derken sıfır araç piyasası oldukça daralmıştı. Taleplerden dolayı fiyatlar sürekli ikinci elde yukarıya çıkmıştı.

Sıfır araçlar ülkeye giriş yapmaya başladı. Bu dönemde sıfır araç satışlarımız oldukça arttı. Piyasa suni bir şekilde yükselmişti. Mevcut piyasa fiyatı yerine oturuyor." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2021, 14:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bertizli bekir
Bertizli bekir - 10 ay Önce

Naaıl haber yapiysiz ? Galericiye mikrofonu uzatirsaniz elbette yükselecek der gardasım bir de alıcıya sorun bakalım, vatandasın parasını pul etti araba alım satımı yapanlar % 200 fiyat arttırdılar

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.