Your SEO optimized title page contents

Onikişubat Belediyesi'nden 'Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği'

Kahramanmaraş'ta, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Onikişubat Belediyesi tarafından Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği düzenlendi.

Kahramanmaraş Olgunlaşma Enstitüsü tarafından Piazza'da Onikişubat Belediyesi tarafından düzenlenen şenlikte çocuklar birçok yöresel oyunu oynadı. O oyunlardan bazıları ise; beş taş, peçiç... 

Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Mutlu Aslantürk, gazetecilere yaptığı açıklamada, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında bölgede oynanan oyunlarla ilgili şenlik düzenlediklerini söyledi.

Unutulmaya yüz tutmuş çocuk oyunlarının yeniden yaşatılması amacıyla böyle bir şenlik düzenlediklerini belirten Aslantürk,"Olgunlaşma Enstitüsünün temel amaçları, yöresel ve kültürel değerlerin araştırılıp günlük hayatımızda var edilmesine hizmet etmektir. Bu nedenle bölgede oynanan çocuk oyunlarını genç nesillere yeniden tanıtmayı hedefledik." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2019, 18:53
YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.