Onikişubat Belediyesi'nden Fırnız açıklaması

Onikişubat Belediyesi Fırnız'da meydana gelen olayla ile ilgili sosyal medya grupları ve bazı basın yayın organlarının yapmış olduğu eleştiriler sebebiyle bir mesaj yayınladı.

Onikişubat Belediyesi'nden Fırnız açıklaması

Onikişubat Belediyesi son zamanlarda sosyal medya grupları ve bazı basın yayın organlarının yapmış olduğu eleştirilere açıklık getirdi. Onikişubat Belediyesi konu hakkında basın bildirisi yayınladı.

İşte o basın bildirisi:

"Avusturya’dan tatile geldikleri memleketleri Kahramanmaraş’ta Fırnız bölgesinde pikniğe giden Koyuyeşil ailesine oturdukları çardağın kırılması nedeniyle yapılan saldırı ile ilgili olarak, sosyal medya grupları ve bazı basın yayın organlarında Belediyemizin sorumluluğundan bahisle haksız eleştiriler yapılmaktadır. Bilgi eksikliğinden kaynaklandığını düşündüğümüz bu eleştirilere karşılık bu açıklama gerekli görülmüştür. Üzücü olaylara sebep olan Fırnız suyu kenarında özel mülkiyet alanları ve orman vasfı niteliğinde alanlar bulunmaktadır. Söz konusu bölgede suyun kullanımı ile ilgili sorumluluk ve yetki de belediyemize ait değildir. Yine söz konusu alanlarda, hazine veya orman taşınmazlarından Belediyemize tahsisli alan da bulunmamaktadır. Ayrıca mülkiyeti belediyemize ait alan da bulunmamaktadır. Üzücü olayın yaşandığı alanda suyun veya orman alanlarının tahsisi, kiralama yetki ve sorumluluğu da belediyemize ait değildir. Kamuoyunun bilgisine sunulur."

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2019, 09:53
YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.