Mahçiçek ' En kutsal mertebede bulunan annelerimiz, gününüz kutlu olsun'

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Anneler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Mesajında annelik makamının kutsal bir mertebe olduğuna değinerek tüm annelerin Anneler Gününü kutladı ve şu ifadelere yer verdi.

Mahçiçek ' En kutsal mertebede bulunan annelerimiz, gününüz kutlu olsun'
banner150

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Anneler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Mesajında annelik makamının kutsal bir mertebe olduğuna değinerek tüm annelerin Anneler Gününü kutladı ve şu ifadelere yer verdi.

“ Bir ailenin temelini oluşturan en önemli değerdir anne. Gelecek nesilleri aydınlatan, eğiten ve yetiştiren annelerimizin günü sadece bir gün değil, her gündür.Annelik makamı kutsal bir mertebededir ve sonsuz saygıyı hak etmektedir. Şefkat, hoşgörü, fedakârlık, emek gibi pek çok vasfın vücut bulduğu annelerimiz, en kıymetli varlıklarımızdır.”

Sözlerine annelerin hakkının ödenemeyeceğini belirterek devam eden Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, şunları söyledi.

“ Dünya üzerinde bir annenin evladına duyduğu saf ve cesur sevgi hiçbir yerde yoktur. Bir anne evladına zarar gelmesin diye canını ortaya koyacak kadar cesurdur. Belki bir evlat, bir anneyi, annesinin onu sevdiği kadar sevemez. Bir insanın yaşı kaç olursa olsun, bir annenin gözünde hep çocuk ve aynı sevgi ile kalır. Ve böyle üstün sevgiye layık görülen evlatların, annelerin hakkını ödemesi mümkün değildir. Annelerimiz sonsuz sevgi ve saygıyı hak ediyor

Peygamber Efendimiz (S.A.V)’de buyurduğu gibi “Cennet Annelerin Ayaklarının Altındadır” sözü annelerimizin en üstün saygıyı hak ettiklerinin göstergesidir.

Ülkenin kültür ve değerlerini annelerin belirlediğini söyleyen Mahçiçek, anneliğin zor bir görev olduğunu ifade etti.

“Aslında bakarsanız annelik öyle söylendiği kadar kolay bir görev değil. Çünkü bir anne bir hayat, bir birey yetiştiriyor. Bir anne topluma bir evlat kazandırıyor. O evlat anneden ne aldıysa onu gelecek kuşaklara aktarıyor. O kadar önemli ve hassas bir detay ki bu. Bunun bilinci ile hareket etmek lazım. Çocuklarımızı doğru yönlendirmek ve tabi ki eğitimle yönlendirmek lazım. Toplumun kültür ve değerlerini evlatlarımıza iyi öğretmemiz, bunun yanında da en önemlisi ve önceliğimiz olarak edepli ve ahlaklı bireyler yetiştirmemiz gerekiyor. Bu vesileyle hayırlı evlatlar yetiştirmenizi ve günlerini görmenizi temenni ederek, annelerimize Yüce Allah’tan uzun, sağlıklı ve hayırlı ömürler niyaz ediyorum. En kutsal mertebede bulunan annelerimiz gününüz kutlu olsun.”

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2018, 11:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.