Mahçiçek, bu ülkede yaşayan herkes size borçlu

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Malûl Gaziler Haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Mahçiçek, bu ülkede yaşayan herkes size borçlu

Mahçiçek mesajında şu ifadelere yer verdi.

“Bu topraklar üzerinde rahatça yaşıyorsak bunları tüm şehitlerimize ve gazilerimize boçluyuz.

İlk “Gazi” ünvanı 1921 yılında Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasından sonra TBMM tarafından, Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’e verilmiştir. Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

Tekrar olsa gözlerini kırpmadan göreve geleceklerinden emin olduğum gazilerimiz, gazi olmadan önce şehit olmak için gitmiştir görev yerine, yani şehadet elbisesini giymeyi göze almıştır. Bu anlamda kendilerine ülke olarak çok şey borçluyuz. Belki uzuvlarını kaybettiler, belki hayatlarını idame ettirecek durumda değiller. Baş tacımız gazilerimizi hayata kazandırmak için Belediye olarak üzerimize düşeni yapıyoruz. Her fırsatta kendileriyle buluşuyor ve sıkıntılarını gidermeye çalışıyoruz.

Tüm gazilerimize buradan sesleniyorum. Bu ülkede yaşayan herkes size çok şey borçlu. Minnet ve şükranlarımı belirtiyor bundan sonraki yaşantınızda sağlıkla, sevdiklerinizin yanında bir ömür geçirmenizi temenni ediyorum.”

YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.