Kahramanmaraş'ta ismi okulda yaşatılan şehidin ailesine ziyaret

Kahramanmaraş'ta AK Parti Heyeti, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde yürütülen operasyonda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Hüseyin Çam'ı ailesini ziyaret bulundular.

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Ahmet Özdemir ve Mehmet Cihad Sezal, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Onikişubat İlçe Başkanı Mücahit Kara ve diğer ilgililerle, Onikişubat ilçesine bağlı Döngele mahallesinde adına okul yapılan Şehit Hüseyin Çam'ın ailesini ziyarette bulundular.

Ziyaret sonrası açıklama yapan Başkan Güngör, "Bugün tabi okul açılışı münasebetiyle Döngele'ye geldik. Şehidimiz Hüseyin Çam'ın adını taşıyan okulumuzu açtık. Tekrar rahmet ve minnetle anıyoruz. Akebinde de muhterem babasını ve annesini ocağını ziyaret ettik. Allah sabırlar versin diyoruz. Tabii ki mutluluğumuz bu okulumuzun açılması. Her ne kadar üzüntümüz olsada onun maneviyatının yaşaması, isminin de verilmesi acımızı bir nebze olsun azaltıyor. Tabii ki vatan için canlarını feda eden şehitlerimizin hiçbir şekilde hakkını ödeyemeyiz. Ama onların isimlerini yaşatmak, değerlerini gelecek nesillere taşıma adına da, bir nebze bunların okul gibi tesislere isimlerin verilmesi, bizi biraz rahatlatıyor. Tabii ki annesinin babasının acısını unutturmak mümkün değil ama onları ihmal etmemeiz lazım, ziyaret etmemiz lazım. Şimdi de geldik evlerine sıcak yuvalarına misafir olduk. Onların duasını aldık. Ben tekrar çok teşekkür ediyorum, hayırlı uğurlu olsun." dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2019, 18:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.