Başkan Mahçiçek’ten AIPH Genel Kurulu’na Mesaj Var!

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri nedeniyle Hollanda Amsterdam’da düzenlenecek AIPH buluşmasına katılamayacağını belirten bir mesaj yayımladı.

EXPO’ları denetleyen Uluslararası bir örgüt olan  AIPH, her EXPO sahibi olan şehre 6 ayda bir ilerleme raporu sunuyor. Ayrıca bu uluslararası örgüte bağlı denetçiler düzenlenen kurullara katılarak, yerinde inceleme yapıp, raporlarını sunma imkanı yakalıyor.

18 Eylül 2018 tarihinde İtalya Padova’da düzenlenen 70. AIPH Genel Kurulu’na katılan Başkan Mahçiçek, 2023 yılında düzenlenecek Uluslarası Bahçecilik EXPO’suna adaylığını koyarak, oy birliği ile EXPO 2023 Onikişubat/ Kahramanmaraş’ı almaya hak kazanmıştı.

Yerel Seçimler nedeniyle AIPH Genel Kurulu’nun Hollanda Amsterdam’da düzenlenentoplantısına katılamayacağını belirten Başkan Mahçiçek, İngilizce olarak seslendiği videolu mesajında şu ifadelere yer verdi.
“Sayın Başkan Bernard Östrom ve AIPH in değerli yönetim kurulu üyeleri Sayın Genel Sekreter Tim Brierclife Dünyanın birçok ülkesinden gelmiş sevgili AIPH delegeleri 19 Eylül de İtalya’nın Padova şehrinde düzenlenen toplantıdan sonraki bu ilk buluşmanıza maalesef 31 Mart 2019 da düzenlenecek Yerel Seçimlerde tekrar belediye başkanlığına aday olmam sebebi ile katılamıyorum. Bu vesile ile, Padova’daki toplantıda oybirliği ile verdiğiniz desteğe tekrar teşekkürlerimi iletiyorum. AIPH EXPO’larının tarihine altın harflerle yazılacak bir EXPO’yu Onikişubat/Kahramanmaraş Türkiye de yapma kararlılığımızı tekrar ediyorum. Arkadaşlarımız size bu süre içerisinde neler yaptığımızı anlatacak. Hepinize başarılı bir genel kurul dilerim.En kısa sürede tekrar görüşmek dileği ile…” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2019, 23:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.