Başkan Mahçiçek'in Gaziler Günü mesajı...

Kahramanmaraş'ın Onikişubat İlçe Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Mahçiçek'in Gaziler Günü mesajı...
banner150

"Bayrakları Bayrak yapan üstündeki kandır, Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır. " diyerek bu toprakları bize vatan yapan aziz şehitlerimizin, kahraman silah arkadaşlarıdır ve aziz şehitlerimizin bize, Türk Milletine emanetidir. 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle;

Bu anlamlı günü idrak etmenin engin duygusu içindeyiz. Üzerinde yaşadığımız coğrafyanın aziz milletimiz için bir vatan haline dönüşmesi, şehit ve gazilerimizin canları pahasına verdikleri ulvi mücadele ile gerçekleşmiştir. Vatanın bölünmez bütünlüğü, halkımızın huzuru, güvenliği ve esenliği için büyük bir onurla görev yaparak gazilik mertebesine ulaşan kahramanlarımız gurur kaynağımızdır.

Onlardan aldığımız ilhamla ve farklılıklarımızı zenginlik olarak görüp yeniden pekiştirdiğimiz birlik ve beraberliğimizden aldığımız güçle; ülkemizin birliğine ve dirliğine kasteden iç ve dış saldırılara, hain terör eylemlerine, 15 Temmuz darbe girişimi gibi bu milletin istiklaline, cumhuriyetine ve demokrasisine kasteden bütün şer odaklarına ve alçaklara gereken cevabı vererek, geçmişten devraldığımız sorumluluklarımızı yerine getirme, Çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma amacını gerçekleştirme çabasını sürdüreceğimize dair kararlılığımızı bugün bir kez daha tekrarlıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan, bir cennet bahçesine girercesine şehadete koşan aziz şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan kahraman gazilerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyor, tüm gazilerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

Birlik ve beraberliğimiz daim olsun.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2017, 12:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.