Başkan Mahçiçek'ten birlik ve beraberlik mesajı

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, her gün ayrı ayrı gruplara iftar programları düzenleyerek, vatandaşlarla bir araya geliyor. Bütün iftar programlarında en çok hassasiyet gösterdiği noktanın ise ''Birlik ve Beraberlik'' duygusunu benimsetmek olduğunu söylüyor.

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, her gün ayrı ayrı gruplara iftar programları düzenleyerek, vatandaşlarla bir araya geliyor. Bütün iftar programlarında en çok hassasiyet gösterdiği noktanın ise ''Birlik ve Beraberlik'' duygusunu benimsetmek olduğunu söylüyor.

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, her gün ayrı ayrı gruplara iftar programları düzenleyerek, vatandaşlarla bir araya geliyor. Bütün iftar programlarında en çok hassasiyet gösterdiği noktanın ise “Birlik ve Beraberlik” duygusunu benimsetmek olduğunu söylüyor.

Programlarda yaptığı konuşmalarda “Ramazan demek birlik, beraberlik ve bereket demektir” sözlerine değinen Mahçiçek, amacının hem Ramazan ayının feyzini yaşamak ve yaşatmak olduğunu, hem de güçlü bir Türkiye için ayrım yapılmaksızın hep bir arada bulunmak olduğunu belirtti.

Onikişubat Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu iftarlara her kesimden insan gelip yemeğini yiyebiliyor ve düzenlenen etkinliklere katılabiliyor.

Bu kapsamda Başkan Mahçiçek, Muhtarlar, Esnaf Odaları ve aileleri ile Onikişubat Bisiklet ve Yürüyüş Yolu’nda düzenlenen iftar programında bir araya geldi.

Programda ezan okunmadan önce bir konuşma yapan Başkan Mahçiçek, şu ifadelere yer verdi.

“Değerli kardeşlerim öncelikle hepiniz hoş geldiniz. Bu akşam Kahramanmaraş’ımızın, toplumumuzun iki önemli camiası ile beraberiz. Bir tarafta çalışmaları, ahlakı ve dürüstlüğüyle memleketimizin ekonomisine katkıda bulunan ahilik adabının timsali, örneği olan esnaf kardeşlerimiz, bir tarafta da bizim mesai arkadaşlarımız olan muhtar kardeşlerimiz var. İki camiayla beraber bugün soframızı, ekmeğimizi paylaşacağız. Böyle güzel bir toplulukla, bu ülkenin temel taşı olan milletine en sadık ve sağlam insanlarla buluşmak, emin olun ki bizleri gönülden, yürekten mutlu ediyor.

Ramazan demek, birlik, beraberlik ve bereket demektir. Bizler birlik duygusu ile bir araya geldiğimizde daha güzel ve özeliz. Ramazan ayı güzelliklere vesiledir ve bu güzelliği sizlerle yaşamak bizler için bir onurdur.

Bugün siz değerli ailelerimizle beraber orucumuzu açacağız, iftarımızdan sonra çocuklarımızda burada bisikletlerimize binebilir. Bugün burası saat 24.00’e kadar açık. Burada durmak isteyen arkadaşlarımızla oturup, sohbet edeceğiz. Bir defa daha sizlere hoş geldiniz diyor, çocuklarınızla beraber, aile fertlerinizle beraber sağlıklı, mutlu ve huzurlu iftarlar temenni ediyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.