Başkan Mahçiçek Osman Bey’i andı!

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek Osmanlı İmparatorluğu’nun kurucusu Osman Bey’in vefatı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Mahçiçek Osman Bey’i andı!

Mahçiçek mesajında ''600 yıl boyunca 3 kıtaya hükmetmiş Osmanlı İmparatorluğu’nun kurucusu Osman Bey’in sadece bir imparatorluk kurmadığını, cihana adaletle hükmederek insanların kardeşçe ve barış içinde yaşayabildiğini gösteren bir imparatorluk kurduğunu'' ifade ederek sözlerine şöyle devam etti.

''Osmanlı başlı başına her safhası incelikle ve bilgelikle donatılmış, dile kolay 6 yüzyıl cihana hakim olmuş, adaleti bastığı her toprağa götürmüş bir imparatorluktur. Her gencimizin merakla öğrenmesi gerektiği bir tarihtir, devlettir ve sistemdir. Bilinen dünya tarihinde Osmanlı İmparatorluğu gibi büyük güce sahip olmuş ama asla halklara ve topluluklara zulmetmemiş, ne dini ne ırkı yüzünden ayrım yapmamış başka bir imparatorluk ya da devlet sistemi yoktur. Görülmüştür ki dünyada bu düzen Osmanlı tarafından sağlanmıştır. Bugün Müslüman coğrafyası Osmanlı’nın yıkılışından bu yana gözyaşı dökmektedir.

Bizim gençlerimize düşen görev tarihini öğrenmektir. Tarihini bilmeden kurgulanacak gelecek nakıs olmaya mahkumdur. Yeni dünya düzeninde atalarımızdan öğreneceğimiz dersler vardır. Tüm gençlerimize tarih konusunda çok meraklı olmalarını tavsiye ediyorum.

Bu büyük imparatorluğun kurucu sıfatına nail olmuş büyük komutan Osman Bey’i ve bütün Osmanlı padişahlarını rahmetle anıyor ve hayırla yâd ediyorum.''

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.