Başkan Mahçiçek, 'Kahramanlık şehrimizin hak ettiği bir unvandır'

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Maraş’ta yapılan milli mücadelenin neticesinde şehre ‘Kahraman’ unvanı verilmesinin yıldönümünde bir mesaj yayımladı.

Başkan Mahçiçek, 'Kahramanlık şehrimizin hak ettiği bir unvandır'

Başkan Mahçiçek şu ifadelere yer verdi.
“TBMM’nin 7 Şubat 1973 tarihinde şehrimize verdiği ‘Kahraman’ unvanı, tüm şehrimizin fedakarlığı ve mücadelesinin neticesinde elde edilen bir unvandır.

Kurtuluş Savaşı zaferle sonuçlandıktan sonra herkesin takdirini toplayan bu şehre bir yazı gönderilmiş ve mücadeleye katılanların isminin bulunduğu bir liste istenmiştir. Şehrin önde gelenlerinin yaptığı toplantılar neticesinde bir isim veremeyeceklerini, milli mücadeleye katılmayan tek bir ferdin dahi olmadığı cevabını Gazi Meclis’e göndermişlerdir. Bunun üzerine tek bir ferde değil, şehre İstiklal Madalyası verilmesi kararlaştırılmış ve şehrimiz 5 Nisan 1925 tarihinde İstiklal Madalyası’nı almıştır. 7 Şubat 1973 tarihinde de Meclis kararı ile bu şehre ‘Kahramanlık’ unvanı verilmiştir.

Vatanı uğrunda can vermiş aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” ifadelerini kullandı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.