Başkan Mahçiçek: 'Girişimci ol, başarılı ol'

Kahramanmaraş Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Girişimcilik Haftası nedeniyle önemli açıklamalar yaparak, gelecek nesillere tavsiyelerde bulundu.

Başkan Mahçiçek: 'Girişimci ol, başarılı ol'

Eğitime verdiği önemle bilinen Mahçiçek, başarılı olmanın sırrını adım atmak olduğunu yani girişimci olarak nitelendirdi. Girişimciliği yeni bir bakış olarak değerlendiren Mahçiçek, şöyle konuştu;

"İlk olarak bilmemiz gereken bir detay var, o da girişimciliğin başarının ilk adımı olması. Her zaman, her konuşmamda vurguluyorum; gelecek nesiller önemli, eğitim önemli, gelişmek için eğitime ihtiyaç var… İşte tam da bu noktada gelişmekte olan bir ülke olarak girişimcilik özelliğinin bizlere olumlu yönde değer katacağına inanıyorum. Girişimcilik demek, adım atmak, üretmek, yenilik demektir. Var olan bir sistemin üzerinden devam etmek çok kolaydır. Önemli olan yeni şeyler üretmek ve hayata geçirmektir. Ve sonunda başarıya ulaşmaktır. Gelişen teknoloji ile birlikte gençlerimizin, vatandaşlarımızın yenilikler katarak yaşaması mecburi bir hale geldi. Bu yüzden daha çok okumak, daha çok eğitim almak ve uygulamak gerekiyor. Genç yaşta iş dünyasına adım atan ve başarı elde eden birçok kardeşimiz mevcut. Ne olursa olsun cesaretli olun gençler. Allah’ın izniyle kalpten inanarak yaptığınız işte istikrarlı olduğunuz sürece sırtınız yere gelmez inşallah. Sizlerden istirhamım lütfen vazgeçmeyin ve hedef koyun kendinize. Hedefiniz olmadan ilerleyemezsiniz. Bir yola çıkarken önlem almadan, plan yapmadan, olumsuzluklara karşı kendinizi hazırlamadan çıkarsanız ilk rüzgârda savrulur gidersiniz. O yüzden hayatta her zaman tedbir alıp, takdiri Allah’a bırakmanızı tavsiye ederim. Aynı inançla, istikrarla ve sabırla ilerleyen bir girişimci olursanız, başarı her daim sizinle olacaktır. Sevgili gençler lütfen adım atmaktan ve girişimci olmaktan korkmayın."

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.