Başkan Mahçiçek: Böylesi Türkiye'de yok, belki bir ilk olacak

Sosyal belediyecilik anlamında yaptığı projelerle adından sıkça söz ettiren Onikişubat Belediyesi, Dünya Engelliler Günü’nde ''En büyük Engel Sevgisizliktir'' diyerek yaptırılan Down Eğitim ve Kültür Merkezi açılışı öncesi özel çocuklarla bahçe yeşillemesi yapıldı.

21 Mart'ta açılışının yapılması beklenen Down Eğitim ve Kültür Merkezi'nin bahçe yeşillendirmesi ve ağaç dikimini, güzel çocuklarla gerçekleştirildi. Down Kafe'de eğitim alan Down sendromlu çocuklar, elinden çay içmek isteyenleri, onların umudunu ve güzelliklerini paylaşılıyor.

Konuyla ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, ''Bahar geliyor. Baharla beraber bu melek çocuklarımız için yaptığımız tesisin açılışını '21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık' gününde açacağız. Açılışımızı yapmadan önce çocuklarımız ve aileleriyle birlikte bu baharın göstergesi olarak ağaç dikimi gerçekleştirdik. İnşAllah burada çocuklarımız buralarda eğitilecekler ve gelecekleri daha güzel olacaktır. Bu güzel tesisi finanse eden bir güzel insanımız var Kahramanmaraşlı Alper Topçuoğlu isminde gerçekten onun destekleriyle belediyemizin güzel projeleriyle bu ve bundan sonrakiler için iyi işler çıkarttığımızı düşünüyoruz. İnanıyorum ki böyle bir proje Türkiye'de yok, belki bir ilk olacak. Bundan sonra böyle yatırımlarımız devam edecek. Yakın bir zamanda melek çocuklarımız için yaptığımız yatırımlar devam edecek. '' ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.