Başkan Mahçiçek bilişim haftası dolayısıyla açıklamalarda bulundu!

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, basın mensuplarına 1-7 Mayıs Bilişim Haftası sebebiyle açıklamalarda bulundu.

Başkan Mahçiçek bilişim haftası dolayısıyla açıklamalarda bulundu!
banner150

Başkan Mahçiçek Bilişim Haftası için şu sözlere yer verdi,

“Bilişim, bilgi ve teknolojinin birlikte kullanılmasıyla ortaya çıkan sonuçtur. Bilişim haftasında şu konuya dikkat çekmek istiyorum diyerek sözlerine devam etti. Bilginin ve teknolojinin her alanda kullanıldığı çağımızda yarınımızın mimarı çocuklarımızı teknoloji konusunda doğru yönlendirmeliyiz. Bilişim iyi bilgisayar oyunu oynamak değil, bilgi ve teknolojinin buluşmasıyla üretime geçmektir. Evde, kahvede, televizyon başında oturmak zorunda bırakılmış insanlarımızla bilgi toplumu olamayız. Bilişim, ülkelerin ekonomik, toplumsal ve kültürel kalkınmasında çok önemlidir. Çocuklarımız bilgisayar programlarını öğrenmeli ve hayatlarımıza katkı sağlayacak yeniliklere dönüştürmelidir. Ülkemizin kendisine ait bilişim ürünleri olması için bilgiyi, teknolojiyi, küresel boyutta ve etkin biçimde kullanabilmeliyiz” şeklinde açıklamalarda bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner154

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.