Başkan Mahçiçek: Artık muvaffak olamayacaklar!

Kahramanmaraş Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde A Haber'e konuştu.

Kahramanmaraş'ın merkez Onikişubat İlçe Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarının 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünün 3. yılının geçmesinin ardından açıklamalarda bulundu.

15 Temmuz 2016 darbe girişiminin 3. yılı dolayısıyla Başkan Mahçiçek, günün anlam ve önemine istinaden değerlendirmelerde bulundu.

Başkan Mahçiçek açıkmasında, "Şunu bilmemiz lazım doğrusu. O gün mukaddes dinimizi kullanarak ortaya çıkanların sonradan bu ülkeyi neredeyse işgale uğratacak, bu ülkeyi böldürecek hain bir harekat olduğu anlaşıldı. Demek oluyor ki eğitim sistemizde artık mukabil dinimizi kullanan güruhlara fırsat vermememiz lazım. Değer yargılarımızı yeni neslimize, vatanı, milleti  ve bu ülkenin güzelliğini bozdurmamak için yeni neslimize öğretmemiz lazım. Bu yeni nesil bu ülkenin bugüne kadar yaşadığı mukabil şeyleri bilmiyordu. Bu 15 Temmuz'u artık ders kitaplarımızda kullanmalıyız, yer edinmesini sağlamalıyız. 

"ARTIK MUVAFFAK OLAMAYACAKLAR"

Sayın Cumhurbaşkanımızında söylediği gibi, ifade ettiği gibi bir kısım var. Ajan gibi içten içe çalışanlar var. Ama İnşallah onlar artık muvaffak olamayacaklar. Bu ülkenin birliğini bütünlüğünü beraberliğini, millet olarak daha ileriye yürüyüş yolumuzu İnşallah engelleyemecekler. Bu millet yürüyecek. Hem islam aleminin hem de bütün mazlumların hamisi olduğunu ve onları kucaklayacak muhafaza edecek bir yapıda olduğunu gösterecek. Türkiye artık kendi sınırları içerisinde bir ülke değil. Etki alanı olan bir ülke. Bu etki alanıda gittikçe büyüdükçe genişletecek." dedi. 

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2019, 16:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.