14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Başkan Mahçiçek hastaları ziyaret etti

Onikişubat Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı AK Parti Onikişubat Belediye Başkan Adayı Hanefi Mahçiçek Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi'ndeki hastaları ziyaret etti.

14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Onikişubat Kadın kolları ve İlçe Belediye meclis üyeleriyle birlikte, Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi'ndeki hastaları ziyaret ederek hediyeler veren Onikişubat Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı AK Parti Onikişubat Belediye Başkan Adayı Hanefi Mahçiçek,

"1800’lü yıllarda 2. Mahmut döneminde Mustafa Behçet isimli bir doktorumuzun tavsiyesiyle Tıphane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire kurulmuştur. Bundan sonra da Türkiye’de tıp bir bilim olarak kullanılmaya başlamıştır. Tıp Bayramı da Türkiye’ye ilk defa 1919 yılında kutlanmıştır. Dolayısıyla bugün 14 Mart doktorlarımızın Tıp Bayramı olarak kutlanıyor. Biz de bu vesileyle hem doktor arkadaşlarımızı ziyaret edelim hem de gelmişken burada yatan hastalarımıza şifa dileklerinde bulunmak istedik. Bizim belediye işleri gibi doktorlarımızın işi de zor. Gerçekten gecede gündüzde şifa dağıtmak için gayret ederler, çalışırlar. Zaman zaman şiddete de uğrarlar maalesef yanlış ve kötü eller tarafından. Ama ona rağmen mesleklerinde bu ülkenin insanlarına şifa dağıtmak için gayret ederler. Dolayısıyla doktorluk yani tababet diyelim hemşirelerimizle, hasta bakıcılarımızla, doktorlarımızla beraber önemli ve kutsal bir meslek. Bu mesleği icra eden bütün arkadaşlarımızın gününü kutluyorum. Kendilerine sağlık ve mutluluklar diliyorum" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2019, 19:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.