Kahramanmaraş'taki havalimanında tam bir kaos yaşanıyor. Bavullar ortada kalıyor. Check-in kuyrukları uzayıp gidiyor. Bazı uçuşlar iptal ediliyor. Peki, Kahramanmaraş'ta bu sıkıntı nedir? İşte detaylar...

Kahramanmaraş Havaalanını kapatalım, çünkü bir işe yaradığı yok; uçak seferi zaten üçte bire düştü. Olduğu söylenen seferdeki uçaklar da havaalanına zaten inemiyor. Günün modası oldu, şimdi de uçuşlar sürekli iptal edilerek vatandaşlar mağdur ediliyor.

Bugün Kahramanmaraş’tan Ankara’ya uçacak olan TK 7559 numaralı Türk Hava Yoluna ait uçak 09.45’te Ankara Esenboğa Hava Limanına uçması gerekirken, son anda iptal edildi. Hava Limanı yetkililerinin gerekçesi ise, tam da özrü kabahatinden büyük cinsinden oldu.

Önce dendi ki, "21 Temmuz TK7559 kcm-esb UÇUŞUNUZ HAVA MUHALEFETİ NEDENİYLE İPTAL EDİLMİŞTİR." Vatandaş itiraz edip, bu güneşli havada ne hava muhalefeti deyince, GSM operatörlerine bu sefer de "Operasyonel nedenlerle uçağınız iptal edildi" dendi. Neyin operasyonuydu bu? Vatandaşı mağdur etmenin gerekçesi, oysa uçaktaki yolcu sayısının azlığıymış.

ucus-iptali

21.07.2022 tarihinde 09.45 saatinde Kahramanmaraş’tan havalanıp 10.50'de Ankara Esenboğa Havalimanına inmesi planlanan sefer uçağı, kalkış saatine yarım saat kala, müşterilerinin cep telefonuna mesaj göndererek uçuşun iptal edildiğini bildiriyor.

Kahramanmaraş’taki kuyu cinayetinin şüphelileri adliyeye sevk edildi Kahramanmaraş’taki kuyu cinayetinin şüphelileri adliyeye sevk edildi

Şimdi bir düşünün, yolculardan öğrenci olup sınava yetişmesi gereken bu mağduriyetinin hesabını kime soracak? İş adamı kendisine göre planlama yapmışsa, kaybolan saatlerini ve uçamamaktan kaynaklanan kayıplarını kim karşılayacak?

Vatandaşa mağduriyet yaşatan THY, aynı gün Kahramanmaraş’tan Ankara’ya 17.40’da uçak kalkışı planlıyor ancak mağdur ettiği müşterilerini bu uçağa almayarak, Gaziantep ilinden uçmasını veya aktarmalı gitmesini tavsiye ediyor.

Yolcuların aklıyla adeta dalga geçen, onlara mağduriyet yaşatan 'Havalimanı olmasın, kapatılsın daha iyi' diyen vatandaşlar, siyasilerden ve duyarlı yetkililerden bu kangren haline gelen sorunu çözmeleri için çağrıda bulundular.