Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti görüşmek üzere Meclis'i olağanüstü toplantıya çağırdı. Ancak bu çağrı AK Parti tarafından 'Şov yapıyorlar' denilerek reddedildi. AK Parti ve MHP'nin yanı sıra muhalefet partisi HDP'nin de katılmamasıyla birlikte olağanüstü toplantı için yeterli vekil sayısına da ulaşılamadı. CHP'nin çağrısı düşmüş oldu.

9 seçim anketinin ortalaması alındı; her şey değişti! 9 seçim anketinin ortalaması alındı; her şey değişti!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti görüşmek üzere Meclis'i olağanüstü toplantıya çağırmıştı. Olağanüstü toplantı için Meclis Genel Kurul'unda oylama yapıldı. AK Parti MHP ve HDP'nin katılmadığı Genel Kurul'da yapılan oylamada ise toplantı yeter sayısı olan 200'e ulaşılamadı.

KILIÇDAROĞLU DA YOKLAMAYA KATILDI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Genel Kurul'a gelerek yoklamaya katıldı. İYİ Parti, Demokrat Parti ve Türkiye İşçi Partisi milletvekilleri de Genel Kurulda hazır bulundu. AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş ile bazı AK Parti milletvekillerinin de Genel Kurula girdiği ancak yoklamaya katılmadığı gözlendi.

1 EKİM 2022'DE TOPLANMAK ÜZERE TATİLE GİRİLDİ

Yeterli çoğunluk sağlanamadığı için de Meclis daha önce açıklanan tarih olan 1 Ekim 2022'de toplanmak üzere tatile girdi.