Yaşları 11 ve 14 yaşındaki 5 öğrenci öğretmenlerinin kredi kart bilgilerini ele geçirip, binlerce liralık çevrim içi oyun satın aldılar.

Sarıyer’de bir kolejde müzik öğretmenleri M.Ş ile İ.D, geçtiğimiz aylarda kredi kartlarından internet harcaması yapıldığına dair mesajlar almaya başladı. Mesajlar sonrası matematik öğretmeni I.G ile rehber öğretmen M.T’ye de benzer harcama mesajları gelmeye başlayınca öğretmenler durumla ilgili şikayetçi oldular.

Öğrenciler, ele geçirdikleri kartlar ile binlerce liralık çevrim içi oyun satın aldılar. Savcılık tarafından olayla ilgili soruşturma başlatılırken önce okuldaki güvenlik kamera görüntüleri incelendi. Ardından alışveriş yapılan sitedeki IP’ler incelendi.

Altılı masa açıklıyor: İşte güçlendirilmiş parlamenter sistem anayasa değişikliği önerisi Altılı masa açıklıyor: İşte güçlendirilmiş parlamenter sistem anayasa değişikliği önerisi

ÖĞRENCİLER OKULA AĞ ÜZERİNDEN YAPTILAR
Milyonlarca liralık alışveriş yapılan IP’lerin tamamının, okula ait ağ üzerinden bağlanarak gerçekleştiği belirlendi.

Okulda alışveriş yapılan saatlerdeki bilgisayar kullanan birden fazla öğrenci tespit edildi. Öğrencilerin, öğretmenlerin sınıf içerisinde veya çeşitli alanlardayken çantalarından çaldıkları kredi kartlarıyla harcam yaptıklarını ve kart bilgileri dışında nakit paranın da çalındığını belirlendi.
 

İŞBİRLİĞİ İLE ÇALDILAR

Beş öğrencinin işbirliği içinde, öğretmenlerinin kredi kartı bilgilerini ve nakit paralarını çaldığı ortaya çıktı. Olayla ilgili savcılık tarafından başlatılan soruşturmanın hâlen sürdüğü bilgisine ulaşıldı.

Kaynak: iHA