Yapımını Content House’ın üstlendiği, senaryosunu Sırma Yanık’ın kaleme aldığı ve Özlem Günhan’ın yönetmen koltuğunda oturduğu “O Kız”, 21 Eylül Çarşamba günü ilk bölümüyle izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor.

Yapımcılığını Content House'un üstlendiği Kanal D'nin iddialı dizisi 'O Kız' bu sezon 21 Eylül Çarşamba günü izleyicilerle buluşacak. Başrollerini Erkan Petekkaya, Dilin Döğer, Cengiz Orhonlu ve Sezin Akbaşoğulları'nın paylaştığı, yönetmenliğini Özlem Günhan'ın, senaristliğini Sırma Yanık'ın üstlendiği dizi, karakterleri ve hikayeleriyle çok konuşulacak.

okiz-1bolum9-sezinakbasogullari2

Dizi işleyen bir hikayeye ve mükemmel bir oyuncu kadrosuna sahip. Ancak hikayede herkesi şaşırtacak ve O Kız dizisini bu sezonun en farklı dizilerinden biri yapacak bazı karakterler var. Peki sizi nasıl bir dizi bekliyor? İşte O Kız dizisinin tüm detayları ve tüm karakterleri ve hikayeleri:

O Kız dizisinin genel hikayesi: Sıradan bir yalnız genç kız olan Zeynep, zihinsel engelli babası ve yaşlı dedesi ile teyzesinin evinde yaşıyor. Zeynep'in en büyük hayali, kayınbiraderlerinin baskısı altında sığınak gibi hissettikleri evden çıkacak kadar para kazanmaktır. Bu mütevazi rüyayı gerçekleştirmeden önce Zeynep'in hayatı alt üst olmuştur. Her şey takip ettiği ünlü internet fenomeninin teyzesine yardım etmek için evini temizlemeye gitmesiyle başladı. Popüler isim Ozan Mert'in son dönemdeki hareketleri Zeynep ve Ozan'ın hayatlarını geri dönülmez şekilde değiştirmiştir. Ozan'ı sıfırdan zirveye taşıyan acente sahibi Sitare Somer devraldı. Sitare, bir krizi fırsata dönüştürmek için ne gerekiyorsa yapmalıdır. Zeynep'in işi, hayatı alt üst olurken hayallerinin ötesine geçmek olacaktır.

okiz-1bolum9-dilindoger2

Zamsız gün yok! Netflix'te bir yıl içinde ikinci kez zam yaptı; İşte yeni fiyatı Zamsız gün yok! Netflix'te bir yıl içinde ikinci kez zam yaptı; İşte yeni fiyatı

İşte dizinin oyuncu kadrosu ve canlandırdıkları karakterler:

Erkan Petekkaya (Kadir), Sezin Akbaşoğulları (Sitare), Cengiz Orhonlu(Ozan), Dilin Döğer (Zeynep), Macit Koper (İsmail), Asiye Dinçsoy (Türkan), Orhan Kılıç (Fevzi), Ayten Uncuoğlu (Fatma), Münire Apaydın (Nimet), Ilgın Çakır (Mine), Melih Selçuk (Salih), Ece Efe(İpek), Göktuğ Yıldırım (Mustafa), Cem Kurtoğlu (Arkın), Deniz Bakacak (Seda), Mustafa Konak (Yusuf), Nehir Gökdemir (Esma), Zeynep Sönmez (Seher).

İşte ana karakterlerle ilgili detaylar:

okiz-dizi-erkanpetekkaya-12

Erkan Petekkaya (Kadir)

Kadir, doğduğunda kaderi boynuna dolanmış bir adamdır. Hepimizi hayata bağlayan göbek bağı, doğduğu gün hayatına damgasını vurdu. Kadir, o doğum kazası nedeniyle 5 yaşına geldi ancak cüssesine rağmen 5 yaşından itibaren aklı ve kalbi bir gün büyümedi.

Hasbelkader'in tek oğlu Zeynep, onun tek arkadaşı ve oyun arkadaşıdır. Onlar eşsiz bir baba-kız ilişkisi... babasız.

okiz-kanalda-dilindoger-1

Dilin Döğer (Zeynep)

Yirmili yaşlarda hayalperest Zeynep, maddi imkansızlıklar ve ağır sorumluluklarla dolu küçük dünyasında tek başına yaşayan sıradan bir genç kızdır. Sınırlı ve sıkıcı hayatında tek sıra dışı bir durum vardı; babası. Zeynep, yalan bir doğum hikayesi yüzünden 5 yaşındaki bir çocuğun zekasına sahip "babasının annesi"dir. Bu cümle kulağa tuhaf gelse de Zenep'in hayatının gerçeğidir. Babanın annesi olmak garip. Başka seçeneğin yoksa bir kurban fedakarlık mıdır? Kalbi sorgulanamayacak kadar büyük, sadece babası için değil, tüm ailesi için. Ayrıca, teyzesi yerine haftada bir gün ev işleri yapmak için oraya giden Ozan için kalbi atıyor.

cengizorhonlu-okiz-dizi1

Cengiz Orhonlu (Ozan)

Son dönemin popüler sosyal medya fenomenlerinden Ozan, yakışıklı, şeytani saçlı, 20'li yaşlarını yeni bitirdi. Dışarıda her şeye sahip gibi görünse de iç dünyasında yalnız ve çürümüş bir ruhtur. İçi ve dışı farklı olan Ozan aslında ikiye ayrılır; Sitare'den önce Bard, Sitare'den sonra Bard. Ozan, Sitare'den önce Adıyaman'ın küçük bir kasabasında sıradan bir köylü ailesinin dört çocuğundan biri olarak dünyaya geldi. Ozan'ın hayatının ikinci bölümü, ajansın güzellik patronu Sitare'nin ajansa ekstra bir teşekkür olarak katıldığı kısa bir reklamla ajansın dikkatine sunulmasıyla başlar.

sezinakbagogullari-okiz-y2e

Sezin Akbaşoğulları (Sitare)

40'lı yaşlarında ama yaşlı olmayan güzel ve sert bir iş kadını. Sitare sadece güzellik ve şehvet değil, aynı zamanda sakin duruş, karizma ve başarıya sahip muhteşem bir kadın. Dün bir reklam ajansının patronu olmasına rağmen sosyal medyada geleceği öngördü, burnunu güzel kokmaya açtı ve bugün sektörün en köklü sosyal medya şirketinin patronu. Aydınlattığı adam, baba adının ve yasak aşkının ilk "projesi" Ozan'dır. Sitare'nin Ozan'a olan tutkusu bir heykeltıraşın eserine bakmak gibidir. Bencillik ve benmerkezci tutkular... aşık mı? Sitare'nin dünyasında aşk, kafası karışık bir kızın işidir. Kendi elleriyle sıfırdan yarattığı kendi "işine" sahip olmayı sever. Ozan, Sitare için metadata gibidir.