Türkiye’nin doğu kesimlerinde yağışlar etkili oluyor. Bu yağışlar genellikle yağmur ve sağanak yağmur şeklinde görülürken Doğu Anadolu’nun yükseklerinde karla karışık yağmur ve kara da dönebilir. Yurdun kalanında ise parçalı bulutlu, yer yer sisli ve puslu bir hava var. Denizlerde rüzgar yalnızca Marmara’nın Karadeniz kıyılarında kuvvetli esiyor. Diğer kıyılarda ise orta kuvvet ve altında rüzgarların esmesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan değerlendirmelere göre; yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz, Doğu Karadeniz, Orta Karadeniz'in doğusu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Kayseri, Sivas çevreleri ile Aydın ve Muğla kıyılarının yağmur ve sağanak yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunun yükseklerinin yer yer karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; Doğu Akdeniz'in doğusu, Güneydoğu Anadolu ile Şırnak çevreleri, Kayseri, Malatya, Elazığ'ın güney kesimleri ve Şanlıurfa'nın kuzey ilçelerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

METEOROLOJİ'DEN 11 İL İÇİN 'SARI KODLU' UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Adana, Elazığ, Hatay, Malatya, Şanlıurfa, Osmaniye, Adıyaman, Gaziantep, kayseri, kahramanmaraş ve Kilis için sarı kodlu uyarı yaptı.

Tinder'da 7,5 milyon TL'lik vurgun! İş insanıyım dedi İstanbul'da öğrenci çıktı! Tinder'da 7,5 milyon TL'lik vurgun! İş insanıyım dedi İstanbul'da öğrenci çıktı!

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu 14
İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu 16
İzmir: Az bulutlu 19
Adana: Parçalı ve çok bulutlu; sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 21
Antalya: Parçalı ve az bulutlu 22
Samsun: Çok bulutlu, sağanak yağışlı 18
Trabzon: Çok bulutlu, sağanak yağışlı 18
Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, yağmurlu; yüksekleri karlakarışık yağmur ve kar yağışlı 8
Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak yağışlı 11