İstanbul’da barajlardaki suların çekilmesiyle birlikte bir zamanlar sular altında kalan alanlarda avcılar yaban domuzu avına çıktı. Yakalanan domuzun arazi aracı ile sürüklendiği anlar ise havadan çekilen görüntülere yansıdı.

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi verilerine göre, şehre su veren barajların genel doluluk oranı yüzde 31.51 oranına kadar geriledi. Alibeyköy barajında bir zamanlar sular altında olan Güzelce kemeri ve çevresindeki alanda avcılar yaban domuzu avına çıktı. Yaklaşık 40 kişilik gurup arazi arları ve av köpekleri ile yaban domuzunun bulunduğu bölgeye dağılarak arama çalışması yaptı.

av-1

Av köpekleri yaban domuzlarının izlerinin peşinden gitti. Saatler süren aramanın ardından avcı köpekleri yaban domuzunun yerini tespit etti. Bir köpek domuz tarafından yaralandığı öğrenilirken avcılar yaban domuzunu etkisiz hale getirdi. Daha sonra arazı araçlarının arkasına bağlanan domuz bölgeden uzaklaştırıldı.

10 büyükşehirdeki ''Z Kuşağı'' anketinin sonuçları açıklandı 10 büyükşehirdeki ''Z Kuşağı'' anketinin sonuçları açıklandı

av1

Avcılar havadan görüntülendi

Bölgede avlanma yapan avcıların av köpekleri ve arazi araçları ile yaptıkları arama dron ile havadan görüntülendi. Görüntülerde avcıların geniş alana yayıldığı ve avcılık yaparken etkisiz hale getirdikleri domuzu, arazi aracının arkasına bağlayarak sürüklediği görülüyor.

av2

av3

av4

av5

Kaynak:iHA