Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin 2016 yılında katıldığı bir etkinlikte yaptığı 15 Temmuz açıklaması sosyal medyada gündem oldu. Nebati, "15 Temmuz bize Allah'ın bir ikramıydı" dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin 7 Aralık 2016'da katıldığı bir etkinlikte 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin açıklaması sosyal medyada gündem oldu.

15 TEMMUZ ALLAH'IN BİR İKRAMI

Türkiye'nin Google'da en çok aradığı 'şey' belli oldu Türkiye'nin Google'da en çok aradığı 'şey' belli oldu

Tepkilere neden olan açıklamada Nebati'nin "Allah bize 15 Temmuz'u bir ikram olarak verdi diyorum ben. Hem kendimizi bildik, hem kendimizi tanıdık, hem bu ülkenin karşılaşabileceği her türlü ihanetin nasıl giderileceğine ilişkin olarak büyük bir tecrübe edinmiş olduk, 246 şehidimize ve 2 bin üzerinde gazimize rağmen büyük bir ikram olarak düşünüyorum ben" ifadeleri kullandığı görülüyor.

SANA İKRAM BİZE ZEHİR OLDU

Twitter hesabından paylaşım yapan 15 Temmuz darbe girişiminde eski eşini ve oğlunu kaybeden Gelecek Partisi Yönetim Kurulu Üyesi Nihal Olçok, "Hadi ordan, Sana ikram olan bize zehir oldu. Siz neyin ne olduğunu ölümle mi öğrendiniz Allah aşkına. Şehit sayısını bile yanlış söylüyorsun Nureddin Nebati. 246 değil, 251 şehit. Bunu bile öğrenmemişsiniz, diğer konular sana ağır gelir zaten" diyerek Bakan Nebati'ye tepki gösterdi.