Muğla-Marmaris yolunda şehirlerarası yolcu otobüsü seyir halindeyken bir anda alev aldı. 38 yolcu şoför tarafından zamanında tahliye edilerek korkunç bir olayın daha yaşanması önlendi. Otobüs kullanılmaz hale gelirken, ormana sıçrayan yangında ormanlık alanda yaklaşık bir dönümlük alan da zarar gördü.

Alınan bilgiye göre, Muğla-Marmaris yolu Sakartepe rampasında seyir halinde olan yolcu otobüsü, sabah saatlerinde Sakartepe rampasında motor bölümünden dumanlar yükseldi. Sürücünün durumu fark etmesi üzerine otobüste bulunan 38 yolcu hemen tahliye edildi.

112 Acil Çağrı Merkezine bilgi verilmesi üzerine Büyükşehir Belediyesi Menteşe ve Ula İtfaiye, 112 Ambulans, Polis, Jandarma ve Orman Bölge Müdürlüğü arazözleri olay yerine sevk edildi.

1-240

Otobüste başlayan yangın yolun kenarındaki ormanlık alana sıçradı. İtfaiye ve orman arazöz ekipleri bir taraftan otobüsü diğer taraftan ormana sıçrayan alevlerle mücadele etti.

Ekipler otobüsteki yangını tamamen söndürdükten sonra ormanlık alanda soğutma çalışması yaptı. Otobüs tamamen kullanılmaz hale gelirken çekici ile çekildi.

3 bin nüfuslu ilçeye 3,4 milyon TL’lik millet bahçesi yapılacak! 3 bin nüfuslu ilçeye 3,4 milyon TL’lik millet bahçesi yapılacak!

Otobüste başlayan ve ormana sıçrayan yangında ormanlık alanda yaklaşık bir dönümlük alan zarar gördü.