Milyonlarca kredi kartı kullanıcısının ortak sıkıntısı olan "kart aidatları" için emsal bir karar alındı. İşte size kredi kartı aidatınızı geri alabilmenizin yolunu açacak o ayrıntı....

TÜBİDER, kredi kartı aidatını almak için hakem heyetine başvuruda bulunan bir tüketicinin, heyet tarafından haksız karşılandığını, ardından da Tüketici Mahkemesi'ne giderek itirazda bulunduğunu aktardı.

Tüketici Bilincini Geliştirme Derneği (TÜBİDER), kredi kartına aidat ücreti tahsil eden ve talebine rağmen iade etmeyen bankaya dava açtı. D

Dava sonucunda mahkeme, tüketiciden kesilen kredi kartı aidatının iadesine karar verdi

kart2-2Mahkemeye yansıyan hukuki sürecin ardından Tüketici Mahkemesi, kredi kartı ücreti adı altında tahakkuk ettirilerek tahsil edilen 218,40 TL'nin hakem heyetine başvuru tarihinden itibaren avans faiz oranı eklenerek tüketiciye iadesine karar verdi.

Konuya ilişkin konuşan TÜBİDER Genel Başkanı Fuat Engin, ''TÜBİDER olarak tüketicilerin dikkat etmesi gereken konuları hatırlatmakta fayda olduğu kanaatindeyiz.

Kredi Kartı kullanan Tüketicilere yıllık kart aidatının ne kadar alınacağı 30 gün önceden tüketiciye bildirilmek zorundadır

kart3-2Tüketici son ödeme tarihinden itibaren itirazı varsa 15 gün içerisinde yaparak kartını iptal etmek ya da aidatı olmayan kredi kartı talep etmek hakkına sahiptir.

"Kıskandım" diyerek 61 yaşındaki karısını sokak ortasında bıçakladı! "Kıskandım" diyerek 61 yaşındaki karısını sokak ortasında bıçakladı!

Diğer yandan yıl içinde işlem görmeyen kredi kartlarına yıllık aidat tahakkuk ettirilemez'' dedi.