Ay-yıldızlı ekipteki çoğu oyuncunun isteksizliği ve gerçek performanslarının çok gerisinde kalmaları kafalarda soru işaretleri yarattı. Kuntz ile oyuncular arasındaki kopukluk gözlerden kaçmazken, Milli Takım’daki huzursuzluğun Portekiz ile oynanan Dünya Kupası play-off müsabakasında başladığı ileri sürüldü.

A Milli Takım ’ın Lüksemburg karşısında aldığı skor ve ortaya konan futbol tüm dikkatleri Teknik Direktör Stefan Kuntz’un üzerine çevirdi. Ay-yıldızlı ekipteki çoğu oyuncunun isteksizliği ve gerçek performanslarının çok gerisinde kalmaları kafalarda soru işaretleri yarattı. Kuntz ile oyuncular arasındaki kopukluk gözlerden kaçmazken, Milli Takım’daki huzursuzluğun Portekiz ile oynanan Dünya Kupası play-off müsabakasında başladığı ileri sürüldü. O maçtaki taktik tartışmaların ve ardından Burak Yılmaz’ın Milli Takım’ı bırakmasının bazı kırgınlıklara yol açtığı bildirildi.

EKİBİYLE TERS DÜŞTÜ

Suriye'de forma giyen Türk basketbolcu: Şam’da sosyal hayat üst seviyede Suriye'de forma giyen Türk basketbolcu: Şam’da sosyal hayat üst seviyede

Kaptan Burak Yılmaz’ın, Alman hocadaki eksiklikleri takımla yaptığı toplantılarda gidermeye çalıştığı, hatta taktik konusundaki eleştirileri bizzat Kuntz’a da ilettiğinin altı çizildi. Portekiz maçıyla alevlenen ve soyunma odasında büyüyen sıkıntıların takım içinde halen bir çözüme kavuşamadığı, bunun da sahaya yansıdığı öğrenildi. Alman çalıştırıcının sadece bazı futbolcularla değil kendi ekibindeki bazı isimlerle de ciddi fikir ayrılığı yaşadığı, hatta oyuncu tercihlerinde zaman zaman ters düştüğü kaydedildi. Faroe Adaları maçı sonrası Kenan Koçak’ın ekipten ayrılması bekleniyor.