Cumhurbaşkanı Erdoğan, istifa eden Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un istifasını kabul etti. Selçuk'un yerine Milli Eğitim Bakanlığı görevine atanan isim de belli oldu.

Ankara kulislerinde uzun süredir konuşulan kabine revizyonu gerçekleşti. Son günlerde yüksek sesle dillendirilen "Cumhurbaşkanı Erdoğan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk görevden alacak" , "Selçuk istifasını sundu" iddiaları doğru çıktı.

Selçuk'un görevinden istifa ettiği, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da bu istifayı kabul ettiği netleşti.

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un yerine Milli Eğitim Bakanı Yardımcısı Mahmut Özer Milli Eğitim Bakanı olarak atandı.

Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararında "Görevden affını isteyen ve görevden affı kabul edilen Prof. Dr. Ziya Selçuk'tan boşalan Milli eğitim Bakanlığına Prof. Dr. Mahmut Özer Türkiye cumhuriyeti Anayasasının 104. ve 106. maddeleri gereğince atanmıştır." denildi.

Tüyler ürperten olay! Yeni doğan bebeğin köprücük kemiği kırıldı, vücudu mosmor oldu Tüyler ürperten olay! Yeni doğan bebeğin köprücük kemiği kırıldı, vücudu mosmor oldu

Özer artık görevinde Milli Eğitim Bakanı olarak devam edecek.

Milli eğitim Bakan yardımcılığına da Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili, Prof. Dr. Petek Aşkar ve Dr. Sadri Şensoy atandı.

"İSTİFASINI SUNDU, ERDOĞAN KABUL ETTİ" İDDİASI
Kısa bir süre önce Selçuk'un istifasını Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunduğu, Erdoğan'ın da kabul ettiği öne sürülmüştü. Hatta Selçuk'un bu hafta odasını boşalttığı da öğrenilmişti.