AK Parti'nin ekonomideki başarısız uygulamaları sonrasında döviz kurunda meydana gelen büyük artış ve dalgalanmanın ardından iktidar partisine yakın çevreler 'ekonomiye operasyon yapıldı' iddiasını dillendirdi.

Eski AK Parti milletvekili Metin Külünk, iktidara yakın çevrelerin dolarda yaşanan büyük artış sonrasında ''Ekonomimize operasyon yapıyorlar'' sözüne karşılık "Ekonomiye operasyon var diyorsak hesap sorulsun" teklifinde bulundu.

Abdurrahman Dilipak’tan bomba iddia: ''Ellerindeki kasetler patladı patlayacak'' Abdurrahman Dilipak’tan bomba iddia: ''Ellerindeki kasetler patladı patlayacak''

Twitter hesabından açıklama yapan, Külünk şu ifadeleri kullandı:

"Hesap Sorulsun. Ekonomiye operasyon var diyorsak; o zaman operasyon yapanlar buna karşı tedbir alacak Liderin ve kurumların planını da bilmek isterler. Doların indiği saatlerde oluşan trafiğe bir bakılmalı; kriz yönetmede en onemli tedbirlerden biri dolar manipülasyonu yapanların nasıl örgütlendiğini yakalamak ve gereğini yapmaktır. Ve özellikle tedbir hazırlık sürecinde bilgi veya eylem zaafiyeti oluşmasın diye gerekli tedbirler alınmalı; suistimal.eden varsa gereği yapılmalıdır. Bunu yakalamanın en pratik yöntemi; doların düştüğü süreçte liderin açıklama ve adımlarından önceki trafiği deşifre etmek lazım." 

metin-kulunk-tweetleri