Yeni yıl yaklaşırken soğuk kış günleri ise etkisini gösteriyor. Meteoroloji tarafından yapılan açıklamaya göre, Kahramanmaraş'ta sağanak yağış etkisini gösterecek.

2021 yılının son günlerinde Kahramanmaraş'taki hava sıcaklığı yükselişine devam ediyor.

Haftanın üçüncü iş gününde çok bulutlu bir gökyzünün şehre hakim olacağını bildiren meteoroloji, gün içerisinde en yüksek sıcaklığın 10 derece olacağı ifade edildi.

Akşam saatlerine doğru şehir genelinde dondurucu soğuğun etkili olacağı ve sıcaklığında düşeceğini belirten yetkililer, dikkatli olunması konusunda uyaruldu

YENİ YILIN İLK GÜNÜ SAĞANAK YAĞIŞLI GEÇECEK

Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğü'nün 5 günlük hava tahmin raporlarlarından elde edilen verilere göre, Kahramanmaraş'ta yılın son günlerinde hava sıcaklığındaki yükseliş devam ederken, yeni yılın ilk günü ise sağanak yağış bekleniyor.

Yarın için (PERŞEMBE) yapılan tahminlere göre, termometreler 8 derece bandında olurken, parçalı bulutlu bir gökyüzü şehre hakim olacak.

Yılın son gününde (CUMA) ise gün içerisinde ölçülelen en yüksek sıcaklık 11 derece olurken, parçalı bulutlu ve güneşli bir gün geçireceğiz.

2022 yılının ilk gününde (CUMARTESİ) sağanak yağışın yer yer yüzünü göstereceği Kahramanmaraş'ta hava sıcaklığı ise 10 derece olacak.

PAZAR günü sıcaklıkta düşüş yaşanarak 7 derecelere kadar gerileyen termometreler ile birlikte sağanak yağış geçişleri Kahramanmaraş genelinde sürecek.

maras-hava-durumu

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Bölgenin Parçalı ve çok bulutlu geçmesi, gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor.

RÜZGAR: Kuzeyli yönlerden hafif yer yer orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Gözden kaçırmayın

Kahramanmaraş'a misket büyüklüğünde dolu yağdı Kahramanmaraş'a misket büyüklüğünde dolu yağdı

Öte yandan Kahramanmaraş'ın kış turizm merkezi Yedikuyular Kayak Merkezi'nde ise kar kalınlığı 104 cm olduğu kaydedildi.