Meteoroloji'nin son hava tahminlerini yayınladı. Buna göre, Kahramanmaraş'ta bugün hava sıcaklığı gün içerisinde en yüksek 37 derece olarak ölçülürken, hissedilen sıcaklık da aynı seviyede olacak. Peki; Hafta sonu yağmur yağacak mı? İşte detaylar...

Kahramanamraş'ta kent merkezinde haftanın son iş gününde hava sıcaklıkları sabit seyrini sürdürüyor.

Şehir genelinde bugün hava sıcaklığı en yüksek 37 derece olarak ölçülürken, hissedilen sıcaklık da aynı seviyede olacak.

Gün boyu şehre parçalı bulutu ve güneşli bir gökyüzü hakim olurken, akşam saatlerinden itibaren termometreler 28 derecenin altına doğru düşüşe geçiyor.

HAFTA SONU HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji tarafından alınan verilere göre, Kahramanmaraş'ta tüm hafta boyunca hava sıcaklığının 35 derecenin üzerinde seyretmesinin ardından hafta sonu da sıcaklıklarda herhangi bir değişiklik beklenmiyor.

Yarın için (CUMARTESİ) hava sıcaklığının gün içerisinde en yüksek 37 derece olacağını bildiren yetkililer, PAZAR günü içinde sıcaklığın yine 37 derece bandında seyretmesini öngörüyor.

Hafta sonu bol günşeli bir gökyüzünün hakim olduğu Kahramanmaraş'ta yeni haftanın ilk gününde (PAZARTESİ) ise sıcaklık 38 derece olacak.

Salı günü ise sıcaklıklarda herhangi bir değişiklik olmayacak ve gün içerisinde en yüksek 38 derecelerin ölçülmesi bekleniyor.

Öte yandan uzmanlar, zorunlu olmadıkça öğle saatlerinde açık havada bulunmaması konusunda uyarılarda bulunuyor.

Kahramanmaraş'ta ağaca asılı erkek cesedi bulundu Kahramanmaraş'ta ağaca asılı erkek cesedi bulundu

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Bölge geneli parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinden sonra Mersin, Adana ve Kahramanmaraş'ın kuzey çevrelerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor

HAVA SICAKLIĞI: Sıcaklıklarda önemli bir değişiklik beklenmiyor.

RÜZGAR: Rüzgarın kıyı kesimlerde güneybatı ve batılı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, iç kesimlerde kuzey yönlerden orta kuvvette esmesi tahmin edilmektedir.